2011 Spalio 27

Užsienio kompanijos vėl vilios Lietuvos medikus

veidas.lt

Šį savaitgalį į Vilnių ketvirtą kartą grįžta medikams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams skirtos tarptautinės karjeros dienos „MedPharmCareers“.

Spalio 30 d. vyksiančiame renginyje pristatys 11 medicinos personalo įdarbinimo kompanijų iš Vakarų Europos. Organizatoriai tikisi pritraukti iki tūkstančio Lietuvos specialistų, besidominčių darbo Vakarų Europoje galimybėmis.

Tarp šįkart į Vilnių atvyksiančių įdarbinimo kompanijų – didžiausia Vokietijoje slaugytojų paieškos agentūra S)TEGMED, viena didžiausių Vokietijos įdarbinimo kompanijų „Jörg Herrmann Die Personalberater“, siūlanti šios šalies sveikatos apsaugos sistemoje įsidarbinti ir gydytojams, ir rezidentams, ir absolventams bei galinti juos parengti įvairioms specializacijoms, taip pat didžiausia Didžiojoje Britanijoje laikino įdarbinimo kompanija „ID-Medical“, kuri leidžia išbandyti savo jėgas be ilgalaikių įsipareigojimų.

Karjeros dienų organizatoriaus dr. Grzegorzo Chodkowskio teigimu, nuo praėjusių metų pavasario surengus 3 tokius renginius, kontraktus su užsienio gydymo įstaigomis sudarė apie 200 Lietuvos medikų ir sveikatos priežiūros specialistų. „Lietuvos specialistai ir toliau aktyviai domisi karjeros galimybėmis, nes darbo užmokesčio Vakarų Europoje ir Lietuvoje skirtumai vis dar ryškūs – iki 5 ar net 10 kartų, priklausomai nuo specializacijos“, – sako dr. G. Chodkowskis.

Pavyzdžiui, „ID-Medical“ įvairių specializacijų gydytojams siūlo darbus, apmokamus 50-70 D.Britanijos svarų (apie 200-280 Lt) per val., S)TEGMED pasamdyti slaugytojai gali tikėtis apie 2000 eurų (apie 6900 Lt) per mėnesį, o „Jörg Herrmann Die Personalberater“ rengiami jauni medikai – 2500-3500 eurų (apie 8600-12000 Lt) per mėnesį.

Pasak dr. G..Chodkowskio, keletas darbą Švedijoje, Danijoje bei Norvegijoje siūlančių Skandinavijos kompanijų gali pasiūlyti nemokamus kalbos kursus ne tik medikams, bet ir jų šeimoms.

Renginio lankytojams įėjimas yra nemokamas, tačiau, jie kviečiami užsiregistruoti iš anksto tinklapyje www.medpharmcareers.com. Viešbutyje „Radisson Blu“ nuo 11 iki 18 val. rengiamos kontaktų mugės lankytojai galės ne tik susipažinti su konkrečių šalių bei darbdavių siūlomomis darbo sąlygomis bei reikalavimais, bet ir išklausyti juos dominančius seminarus.

Praėjusiais metais kiek daugiau nei trečdalį (38 proc.) karjeros dienų lankytojų sudarė medicinos studentai, dar apie trečdalį (31 proc.) – gydytojai, 7 proc. – odontologai, 5 proc.- slaugytojos.

Pasak organizatorių, šiuo metu didžiausią paklausą Europoje turi anestiozologai, greitosios pagalbos darbuotojai, psichiatrai, radiologai, patologai, dermatologai, taip pat vidaus ligų gydytojai bei chirurgai. Didžiausią skaičių – apie 10 tūkst. įsidarbinimo vietų gydytojams ir dar daugiau slaugytojams – siūlo Vokietija. Ji taip pat vienintelė šalis Europoje, mielai priimanti dar patirties neįgijusius gydytojus. Naujausia medicinine įranga aprūpintos Rytų Vokietijos gydymo įstaigos netgi siūlo apgyvendinimą ir kitas privilegijas.

Pirmą kartą „MedPharmCareers“ dienos buvo surengtos 2007 m. Lenkijoje ir vyksta Bulgarijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Ispanijoje..

 

 


Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. liuks liuks rašo:

    va, ir nereiks lot, kad gydytojai kyšininkai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...