2013 Kovo 20

Užsieniečiams talkinančių lietuvių apgaulės fiksuojamos vaizdo kamera

veidas.lt


Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos pareigūnai, vykdydami užsieniečių kontrolės ir nelegalios migracijos prevenciją, pastebėjo užsieniečius itin pamėgus keletą gyvenimo sostinėje vietų – daugybė kitataučių savo gyvenamąją vietą deklaruoja tais pačiais adresais.
Tarp tokių asmenų yra Lietuvos Respublikoje verslu užsiimti susirengusių užsienio valstybių piliečių, tačiau, Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnams patikrinus jų planus, nustatoma, kad jokia naudinga veikla šie asmenys neužsiima. „Kaip rodo mūsų patirtis, dauguma tokių asmenų Lietuvoje neužsibūna. Gavę leidimą laikinai gyventi LR, jie vyksta į savo tikslo valstybes“, – pastebi Migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis. Manydami, kad sutramdyti masiškai užsieniečius savo būstuose registruojančius LR  piliečius galėtų viešumas, Migracijos valdybos pareigūnai ėmė filmuoti atliekamus tikslinius patikrinimus.  Apie tai būsto savininkai ar jo gyventojai yra informuojami vos pareigūnams įžengus į namus. Vienas paskutiniųjų tikrintų objektų – Konarskio gatvės daugiabutis, kurio viename iš butų savo gyvenamąją vietą yra deklaravę net 19 leidimus laikinai gyventi LR gavę užsienio valstybių piliečių. „Turėdami leidimus laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, užsienio valstybių piliečiai gali laisvai judėti po Šengeno šalis ir ieškoti sau palankesnės vietos apsistoti. Tikėtina, tai nutiko ir su minėtame bute gyvenamąją vietą deklaravusiais užsieniečiais – buto savininkai S. R. ir V. R. patvirtino, kad šiuo metu užsieniečių bute nėra, nes jie išvykę iš Lietuvos ir iš tikro bute negyvena. Užsieniečių buvimo nerodė ir kitos detalės – nebuvo jokių jų asmeninių daiktų. Galiausiai buto savininkė V. R. pareigūnams prisipažino, kad ji duoda tik sutikimą užsieniečiams deklaruoti savo gyvenamąją vietą ir nežino, kuo iš tikrųjų šie užsiima Lietuvoje. Ji net nežino, kiek užsieniečių „gyvena“ bute, tačiau pripažino, kad už deklaravimo paslaugą  ji gauna užmokestį“, – sako            G. Bagužis. – Tokių būstų su juose neva gyvenančiais užsieniečiais Vilniuje netrūksta. Esame numatę juose apsilankyti ir pasidomėti ten gyvenamąją vietą deklaravusių užsieniečių veikla.“ Viena iš sąlygų gauti leidimą laikinai gyventi LR, numatytų įstatyme „Dėl užsieniečių teisinės padėties“, yra turėti gyvenamąją vietą. Pateikus melagingus duomenis apie tai, leidimas laikinai gyventi LR gali būti panaikintas. Tokius atvejus nagrinėja ir sprendimus priima Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Pagaliau Pagaliau rašo:

    Pagaliau tvarkosi.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...