2016 Sausio 08

Pabėgėlių krizė

Užpuolimai Kelne: ką žinome

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Vokietijoje toliau liepsnoja Naujųjų metų naktį Kelne įsižiebęs skandalas. Po užpuolimų Kelne kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad turėtų būti deportuojami asmenys, nuteisti už kriminalinius nusikaltimus.

Daugiau nei 100 moterų pranešė, kad Naujųjų metų naktį Kelno traukinių stotyje jos buvo užpultos gaujos ne europietiškos išvaizdos vyrų, apvogtos ar patyrė seksualinę prievartą. BBC pateikia informaciją, kas yra žinoma apie tai:

Kelno centras – pavojingas rajonas

Pasak vietinių, Kelno katedros rajonas garsėja apiplėšimais ir kišenvagiais. Miesto centre esanti vieta pritraukia tūkstančius žmonių per Naujųjų metų sutikimą: minios žmonių, alkoholis ir fejerverkai kiekvienais metais sukelia daug problemų policijai.

Maždaug 1000 jaunų vyrų – dauguma Šiaurės Afrikos ir arabų kilmės atvyko į Kelno centrą didelėmis grupėmis.

Pranešama, kad daug užpuolikų pasinaudojo gerai žinoma taktika: pradėdavo šokti su aukomis, kad atitrauktų jų dėmesį ir sumažintų jų budrumą.

Pareigūnai praneša, kad šių metų išpuolių skaičius yra iki šiol nematytas. Maždaug 1000 jaunų vyrų – dauguma Šiaurės Afrikos ir arabų kilmės atvyko į Kelno centrą didelėmis grupėmis, kaip spėjama, su tikslu užpuldinėti moteris.

Tačiau pareigūnai ragina nesusieti to su pabėgėlių banga Vokietijoje.

Policija nesugebėjo užkirsti tam kelio

Net praėjus savaitei neatlikti areštai, nors teigiama, kad šimtai vyrų dalyvavo užpuolimuose.

Liudininkai teigia, kad policija buvo nepasiruošusi tokiai užpuolimų bangai. Vokietijos policijos profsąjungos vadovas Raineris Wendtas teigia, kad paprasčiausia buvo per mažai pareigūnų. Tačiau Kelno policijos vadas Wolfgangas Albersas tikina, kad tuo metu Kelno stotyje buvo apie 70 ir Katedros rajone 140 pareigūnų.

Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomasas de Maiziere apkaltino pareigūnus, kad jie laukė skundų ir nebandė imtis prevencinių veiksmų.

Net praėjus savaitei neatlikti areštai, nors teigiama, kad šimtai vyrų dalyvavo užpuolimuose.

Kas užpuolikai – tai tabu?

Pasirodžius pranešimams, kad užpuolikai buvo arabų ar Šiaurės Afrikos kilmės, imigracijos priešininkai suskubo šaukti, kad Vokietijos prieglobsčio politika žlugo. Teigiama, kad Vokietijos žiniasklaida neskubėjo pranešti apie užpuolimus, nes baiminosi suteikti palaikymą kraštutiniams dešiniesiems.

Kelno merė Henriette Reker pareiškė, kad kitų kultūrų žmonėms reikėtų geriau išaiškinti, kaip elgtis linksmybių mieste metu.

Ne moterims, o užpuolikams tenka visa atsakomybė.

Ekspertai teigia, kad seksualinė prievarta nesusijusi su tautybe. Statistika rodo, kad Vokietijoje daugumą seksualinių išpuolių surengia ne imigrantų kilmės asmenys.

Reikia keisti požiūrį?

Po Kelno užpuolimų sulaukė kritikos mere H.Reker už žodžius, kad  jaunos moterys ir merginos turėtų per atstumą laikytis nuo nepažįstamųjų.

“Ne moterims, o užpuolikams tenka visa atsakomybė”, – atsakė teisingumo ministras Heiko Maasas.

Kaip ir Kelne, moterų užpuolimai Naujųjų metų naktį užfiksuoti Hamburge ir Štutgarte.

Visą originalų straipsnį skaitykite čia

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...