2011 Rugpjūčio 12

Užpuolikas, vakar šaudęs Estijos gynybos ministerijoje, žuvo

veidas.lt

REUTERS
Vakar vakare užpuolikas, šaudęs Estijos gynybos ministerijoje, žuvo, išlaisvinti du įkaitais paimti asmenys.

Apie šeštą valandą vakaro policijos atstovė pareiškė, kad užpuolikas nusišovė. Pasak prokuratūros, už išpuolį ministerijoje atsakingas vyras žuvo per policijos operaciją.
“Ministerijos teritorija buvo aptverta, žmonės evakuoti, o policija aiškinasi incidento aplinkybes”, – sakė policijos atstovai.
Likusieji ministerijos darbuotojai kiek anksčiau buvo evakuoti, aplinkinės gatvės uždarytos. Anot ministerijos atstovo, per užpuolimą ministro Marto Laro pastate nebuvo. Tačiau po šio įvykio jis atvyko į ministeriją ir kalbėjosi su policijos pareigūnais. Žurnalistai matė, kaip keli darbuotojai iššoko per langus.
Apie 16.50 val. dar buvo girdėti šūviai ir sprogimas. Po to į pastatą įėjo policija ir medicinos darbuotojai. Apie šūvius dar buvo pranešta 17.06 val., likus kelioms minutėms po dramos pabaigos.
Remiantis vieno ministerijos pareigūno pranešimais, buvęs saugumo pajėgų kariškis detonavo sprogmenį ir iššovė prieš įkaitu paimdamas sargybinį. Vėliau jis paleido įkaitą. Užpuolikas, kuris žuvo per susišaudymą su policijos pajėgomis Gynybos ministerijoje Taline, buvo Estijos jungtinės kairiųjų partijos narys. Be to, jis buvo žinomas policijai, per spaudos konferenciją informavo Estijos saugumo policijos (KAPO) direktoriaus pavaduotojas.

Naujienų agentūrų pranešimu, ketvirtadienį šaudęs Karenas Drambjanas su savimi turėjo daugiau nei dešimt sprogmenų ir apie šimtą šovinių, pranešė premjeras Andrus Ansipas. “Tai, kas nutiko, žinoma, labai nemalonu. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie dalyvavo sureguliuojant šią situaciją – visų pirma, savanoriškosios sukarintos organizacijos “Kaitseliit” nariams, kurie saugojo pastatą ir veikė labai profesionaliai. Apsauginės durys užsitrenkė, todėl šaudęs asmuo negalėjo nueiti toliau”. Pasak A.Ansipo, šaulys turėjo pakankamai šovinių.

“Jis dažnai keitė apkabas ir šaudė į policininkus”, – sakė premjeras ir pridūrė, kad iš pareigūnų niekas rimtai nenukentėjo. Vienam policininkui kulka nubrozdino ausį, o kitam perskrodė drabužius.

Buvo „įkvėptas“ norvego teroristo

Karenas Drambjanas, pagal tautybę – armėnas, gimęs 1954 m., nebuvo susijęs su saugumo pajėgomis ir Gynybos ministerija. Taip pat žinoma, kad jis nenusižudė, kaip anksčiau pranešė prokuratūra, o žuvo per policijos operaciją.
Pagal specialybę jis buvo teisininkas, priklausė Vieningai kairiajai partijai. Per praėjusius parlamento rinkimus 2009 m. jis buvo iškėlęs savo kandidatūrą Maardu mieste, tačiau rinkimuose pralaimėjo.
Incidentas įvyko Gynybos ministerijos koridoriuje prie pagrindinio įėjimo. K. Drambjanas pradėjo šaudyti ir detonavo keletą dūminių bombų bei sprogmenų. Užpuolikui įsiveržus į ministeriją, joje budėjo gynybos lygos pareigūnai. Anot pavaduotojo, vyras nebuvo užėjęs į darbuotojų kabinetus, taip pat nepaėmė asmenų įkaitais.
Anksčiau Estijos premjeras Andrusas Ansipas (Andrus Ansip) teigė, kad vyras veikė vienas. “Šio incidento priežastis vis dar nežinoma, – sakė A. Ansipas. – Liūdna. Atrodo, jog kažką įkvėpė pastarieji įvykiai Norvegijoje”.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...