2015 Liepos 15

Užgeso Telšių mero V. Kleivos gyvybė

veidas.lt

Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva atgulė amžinojo poilsio Telšių rajono Viešvėnų kapinėse. Jo gyvybė netikėtai užgeso liepos 10 d. Vilniuje.

Pastaraisiais metais intensyviai su telšiškiu bendravusi jo kraštietė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė apgailestavo, kad bendruomenė neteko ne tik patriotiško mero, bet ir visuomeniško bendruomenės nario.

V.Kleiva dėjo daug pastangų stengdamasis pritraukti į Telšius verslo investicijų. „Jis rūpinosi, kad Telšiuose iškiltų generinių vaistų gamykla. Šis žmogus suprato, kad bet koks investavimas mieste sukurtų naujų darbo vietų. Kviesdamas Kinijos ambasadorių į Telšius, jis kalbėjo, kad pasaulyje yra dvi sienos: Žemaitijos ir Kinijos. Delegacijos nariams suklusus meras aiškino, jog Telšių sienoje įamžinta visa Žemaitijos istorija“, – paskutinėmis oficialiai V.Kleivos išsakytomis mintimis dalijosi ministrė. Po šio susitikimo Sveikatos apsaugos ministerijoje meras sėdo į automobilį, bet Telšių jau nebepasiekė.

Nuo 2010 m. su politiku aktyviau bendravusi R.Šalaševičiūtė atskleidė, kad jos kolega, kaip ir jo tėvas, mirė nuo paveldimos ligos, užkalkėjus vienai pagrindinių kraujagyslių. 56 metų V.Kleivos gyvybė užgeso sutrikus širdies ritmui.

Būtent dėl šios priežasties sostinės Savanorių prospekte nuo kelio nuvažiavo Telšių mero vairuojama „Toyota RAV 4“. Automobilyje drauge su politiku buvusi jo patarėja minėjo, jog jis netikėtai sukniubo ant automobilio vairo, o atvykę medikai padėti nebegalėjo.

Telšių rajonui V.Kleiva vadovavo nuo 2011 m. Kaip numato savivaldos rinkimus reglamentuojantys teisės aktai, nauji mero rinkimai turėtų būti surengti prabėgus pusmečiui nuo to laiko, kai nutrūko senojo mero įgaliojimai. Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovo Zenono Vaigausko teigimu, nauji savivaldos vadovo rinkimai Telšiuose galėtų įvyki 2016 m. pradžioje. Telšių rajono laikinuoju meru bus žuvusio savivaldybės vadovo pavaduotojas Petras Kuizinas.

 

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...