2011 Balandžio 17

Japonija

Uždarys pažeistą atominę elektrinę

veidas.lt

Japonijos atominių elektrinių operatorė “Tokyo Electric Power Co.” (TEPCO) sekmadienį paskelbė, jog viliasi per žemės drebėjimus ir cunamį nukentėjusią Fukušimos elektrinę uždaryti per 6-9 mėnesius.

Kompanija nurodo, kad pirmasis žingsnis bus reaktorių ir panaudoto kuro ataušinimas iki stabilaus lygio per tris mėnesius. Po to bus siekiama uždaryti reaktorius vadinamuoju šaltuoju būdu, kai aušalo sistemoje būna vienos atmosferos slėgis, o temperatūra neviršija maždaug 95 laipsnių pagal Celsijų.

Tai padėtų užtikrinti elektrinės saugumą bei stabilumą ir užbaigti dabartinę krizę, kuri jau lyginama su didžiausia pasaulio atominės energetikos nelaime – 1986-ųjų Černobylio katastrofa.

TEPCO pridūrė, jog vėliau planuoja uždengti reaktorių pastatus, kurie buvo pažeisti per galingą kovo 11 dienos žemės drebėjimą ir cunamį.

Naujausi duomenys rodo, kad iškart po cunamio iš Fukušimos elektrinės į aplinką pateko daug daugiau radiacijos nei manyta iš pradžių, todėl pareigūnai pradėjo šią nelaimę lyginti su Černobyliu.

Ekspertai suskubo aiškinti, kad abi šios krizės smarkiai skiriasi radiacinės taršos požiūriu.

Tuo tarpu Japonijos drebėjimo, cunamio ir branduolinės nelaimės aukų skaičius didėja. Jau patvirtinta, kad žuvo daugiau kaip 13 tūkst. žmonių.

Trečiadienį vyriausybė pirmą kartą per šešis mėnesius sumažino perspektyvas ekonomikai.

Japonijos atominių elektrinių operatorė “Tokyo Electric Power Co.” (TEPCO) sekmadienį paskelbė, kad radiaciją per žemės drebėjimus ir cunamį nukentėjusioje Fukušimos elektrinėje sieks pradėti mažinti per maždaug tris mėnesius.

Kompanija taip pat paskelbė, kad siekia per 3-6 mėnesius smarkiai sumažinti radiacijos patekimą į aplinką ir kad vėliau planuoja uždengti pažeisto reaktoriaus pastatą.

Ši didžiausia Azijos tokio pobūdžio kompanija Fukušimos elektrinėje “Daiichi” stengiasi atkurti aušinimo funkcijas ir sustabdyti radiacijos patekimą į aplinką.

Japonijos šiaurės rytuose esanti Fukušimos elektrinė smarkiai nukentėjo per galingą kovo 11-osios žemės drebėjimą ir cunamį.+

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...