2010 Rugsėjo 03

Teisėjų taryba

Už aplaidumą atleista Kauno teisėja nesulaukė užtarimo

veidas.lt

Teisėjų taryba penktadienį atmetė rugpjūčio pradžioje atleistos buvusios Kauno miesto apylinkės teismo teisėjos Daivos Mekšraitienės prašymą panaikinti jai nepalankią birželio pradžioje priimtą Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos išvadą.

D.Mekšraitienę tuomet nuspręsta atleisti už teisėjo vardo pažeminimą – ji aplaidžiai ir pažeisdama įstatymus nagrinėjo civilines bylas ir sudarė prielaidas apgaule užvaldyti didelės vertės nekilnojamąjį turtą.

Teisėjų taryba taip pat buvo įžvelgusi teisėjos veiksmuose pažeidimų, ji patarė šalies vadovei atleisti D.Mekšraitienę. Prezidentė į Teisėjų tarybą patarimo dėl Kauno miesto apylinkės teismo teisėjos atleidimo iš pareigų už teisėjo vardą žeminantį poelgį kreipėsi liepos pradžioje.

Teisėjų taryba teigė tokį sprendimą priėmusi atsižvelgdama į Teisėjų etikos ir drausmės komisijos sprendimą ir susipažinusi su Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos išvada dėl minėtos teisėjos veiklos vertinimo.

Teisėjos padarytus pažeidimus atskleidė Generalinė prokuratūra, kuri jos patraukimo baudžiamojon atsakomybėn negalėjo inicijuoti dėl suėjusių senaties terminų.

Bylų vilkinimo faktus nustatė ir Nuolatinė teisėjų veiklos vertinimo komisija, kuri konstatavo, kad teisėja jau ne pirmą kartą atliko veiksmus, kuriais žemino teisėjo vardą.

Žiniasklaidoje skelbta, kad buvusi teisėja buvo siejama ir su EBSW byla, esą Seimo komisija siūlė teisėją patraukti atsakomybėn.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...