2014 Gegužės 29

Universitetai, verčiausi bedarbių kalvės vardo

veidas.lt


“Veido” atliktas tyrimas atskleidžia, kurių aukštųjų mokyklų absolventams sunkiausia įsidarbinti.

Praėjusiais metais daugiau kaip 6285 universitetų absolventai užsiregistravo Lietuvos darbo biržoje (LDB). Savaitraščiui “Veidas” išanalizavus LDB ir universitetų pateiktus 2013 m. duomenis paaiškėjo, kad pernai daugiausiai bedarbių “iškepė” Vytauto Didžiojo universitetas: net 20 proc. jo absolventų 2013 m. nesusirado darbo. Antroje ir trečioje vietoje liko Kazimiero Simonavičiaus universiteto (19,3 proc.) bei Vilniaus dailės akademijos (19,2 proc.) auklėtiniai. Regint šiuos skaičius kyla nemažai klausimų, vienas jų – kodėl būtent šiuos universitetus baigę studentai neranda sau tinkamos darbo vietos.
Kaip matyti iš “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” atliktos Lietuvos darbdavių apklausos, šiandieninėje darbo rinkoje kaip tinkamiausios vertinamos Vilniaus universiteto (25 proc.) absolventų žinios ir gebėjimai. Antroje vietoje – ISM vadybos ir ekonomikos (23,2 proc.), trečioje – Kauno technologijų (21,6 proc.) universitetas.
Kaip pastebi apklausoje dalyvavę darbdaviai, dažnai jaunuoliams po universitetinių studijų koją kiša praktinių gebėjimų stoka (čia kaip akivaizdūs lyderiai įvardijami Vilniaus (31,4 proc.), Šiaulių (28,2 proc.) ir Klaipėdos universitetų (27,5 proc.) absolventai), kuriais tenka pasirūpinti juos įdarbinančių įmonių vadovams. Tačiau kai kurių universitetų auklėtiniai apklaustų darbdavių buvo įvertinti kaip puikiai pasirodantys mokomosios praktikos metu (ISM vadybos ir ekonomikos (24 proc.) bei Vilniaus Gedimino technikos (23,7 proc.) universitetų) ir galintys sulaukti pasiūlymų dirbti. Vadinasi, dar labai daug lemia pačių absolventų asmeninės savybės bei gebėjimas išsiskirti iš aplinkos.
Geriausiai į darbo procesą per bendradarbiavimą su įmone, respondentų nuomone, įtraukiami Kauno technologijos (23,5 proc.), Vilniaus (22,0) bei ISM vadybos ir ekonomikos (21,4 proc.) universitetų jaunuoliai, taigi akivaizdu, kad darbo pasiūlymai tinkamai pasirodžius per praktiką pirmiausia pasiekia būtent juos.
Ir nors darbdavių apklausa paremta subjektyviais vertinimais, ji, kaip atskleidė pačių universitetų ir darbo biržos pateikti duomenys, gana taikliai nusako susiklosčiusią absolventų įsidarbino padėtį po universitetinių studijų Lietuvos darbo rinkoje. Taigi kodėl vienus universitetus baigę absolventai traukia registruotis į darbo biržą, o kiti sėkmingų pasiūlymų dirbti sulaukia dar neužvėrę universiteto durų?

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 212014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-21-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...