2011 Liepos 19

Universitetai studentus pasitiks senaisiais vardais

veidas.lt

BFL

Šiemet Seimas patvirtino net dviejų šalies universitetų naujus pavadinimus: gegužę Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) tapo Vilniaus edukaciniu universitetu, o birželio pabaigoje Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU) perkrikštytas Aleksandro Stulginskio universitetu. Tačiau rudenį studentai dar grįš į aukštąsias mokyklas senuoju pavadinimu. “Naujas vardas įsigalios tada, kai universitetas bus perregistruotas, o tam reikia dar daug formalumų sutvarkyti. Tikiuosi, tai padarysime iki žiemos ar bent jau metų pabaigos”, – teigia VPU prorektorius Rimantas Želvys.
LŽŪU vardo keitimo procedūras tikisi baigti anksčiau – jau šį rudenį.
Abu universitetai nusprendė keisti pavadinimus, nes senieji, jų vadovų manymu, yra nereprezentatyvūs. “Šiandieninis pavadinimas įvardija mus kaip specializuotą universitetą ir neatspindi visų sričių, kuriose dirbame”, – argumentuoja LŽŪU rektorius Antanas Maziliauskas. Jo manymu, Aleksandro Stulginskio, kuris buvo ne tik Lietuvos prezidentas, bet ir agronomas, Ūkininkų sąjungos steigėjas, vardas universitetui tinkamesnis.
VPU žodį “pedagoginis” iškeitė į “edukacinis”, nes pastaroji sąvoka, pasak R.Želvio, esanti platesnė, labiau atspindinti universiteto misiją, be to, labiau suprantama tarptautinėje erdvėje.
Beje, aukštųjų mokyklų vardų keitimas – dažnas reiškinys Lietuvoje. Prieš trejus metus Vilniaus statybos ir dizaino kolegija persivadino Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, o Mykolo Romerio universitetas per pastaruosius 20 metų turėjo net keturis skirtingus pavadinimus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...