2012 Birželio 17

Uma Turman: „Vaikai verčia gyventi atidžiau“

veidas.lt


Aktorė ir viena gražiausių pasaulio moterų Uma Turman (Uma Thurman) savo gyvenimą visada pabrėžtinai vadina nepakartojamu. Ji kiekviename interviu mėgsta priminti, kad nesiliauja dėkojusi likimui už įdomius žmones, meilę, darbą.
Aktorės vardas – Uma Karuna Thurman. Vardą „Uma“ aktorė gavo šviesos ir grožio deivės induistų mitologijoje garbei, o antrasis vardas budizmo tikėjime reiškia „gailestis, užuojauta“. Aktorės tėvas Robertas (Robert Thurman) yra Indo-Tibeto budizmo studijų profesorius, dėstantis Kolumbijos universiteto Religijos mokykloje. Jis buvo pirmasis vakarietis, tapęs Tibeto budistų vienuoliu. U.Turman mama Nena – buvusi Švedijos manekenė, dabar psichoterapeutė. Jos senelis – baronas Karlas fon Šlebriugė (Carlos von Schlebrugge), o nuogos močiutės baronienės Birgitos Holmquist skulptūra puošia Treleburgo uostamiestį.

Iš vaikų reikalauja tvarkos
Ji tiki, kad mūsų likimo knyga būna parašyta jau mums gimus. Tereikia mokėti ją skaityti – atidžiai, kantriai, nepraleidžiant nė vieno puslapio. Ir mes patys kalti, kad dėl vienų ar kitų priežasčių nemokame ar nenorime to daryti. Uma prisipažįsta ir pati dažnai klystanti. Tačiau vaikai verčia ją gyventi atidžiau, labiau susikoncentruoti sprendžiant įvairius būties klausimus. O priimant svarbius sprendimus neleidžia per daug gailėti savęs. Gyvenimo džiaugsmu ir sielos atgaiva aktorė vadina savo vaikus – dukrą Mayą ir  sūnų Levoną. Ji pritaria nuomonei, kad iki tam tikro amžiaus motina ir vaikas būtų neperskiriami, kitaip įvyks negrįžtamų pokyčių, kurie visiems laikams ne tik nutrauks motiną ir vaiką siejantį ryšį, bet ir neigiamai paveiks mažojo psichiką. Sūnui buvo vos trys mėnesiai, kai Uma pradėjo filmuotis juostoje „Užmušti Bilą“. Pirmuosius savo išsiskyrimus su sūneliu aktorė prisimena kaip didžiausią ir skausmingiausią išbandymą. Tačiau tai viena medalio pusė. Uma save vadina nors ir neidealia, bet griežta motina, nuolat reikalaujančia iš dukros ir sūnaus tvarkos. Ypač reikli ir atsargi buvo augindama dukrą.

Prieštaringa vaikystė
Galbūt aktorė savo vaikams nuoširdžiai bando duoti tai, ko vaikystėje trūko jai pačiai – saugumo jausmą ir motinišką šilumą? Umos vaikystė prabėgo universitetiniame miestelyje, pagrindiniai to meto draugai – jaunesnis ir vyresnis broliai. Iki šiol juokauja puikiai pamenanti, kad tada išmoko ir peštis, ir savo gabumais niekuo nenusileisti broliams. Vien dėl to, kad ji yra mergaitė,  jokių išlygų broliai nedarė. Mama ją netgi rengė kaip berniuką – į kiemą eidavo ne kaspinėliais išpuošta, o vilkėdama džinsus ir sportinius marškinėlius. Pirmą kartą suknele pasipuošė, regis, tik per mokyklos išleistuvių vakarą. Ir dabar prisimena, kad su šiuo moterišku apdaru jautėsi kaip niekad negraži ir nerangi. Tačiau galbūt dabar ji, kaip ir dauguma Holivudo gražuolių, bando įtikinti save ir aplinkinius, kad ne visą gyvenimą buvo gražioji gulbė – vaikystėje jai teko pasijusti ir bjauriuoju ančiuku… Juk tiek gerbėjai, tiek kino kritikai kalba apie unikalų aktorės grožį.

Penkiolikmetė ieškojo laimės
Umos motina manė, kad tai, ką galėjo, savo vaikams ji jau davė – pagimdė ir užaugino. Su gyvenime užklumpančiais sunkumais jie turi susidoroti patys. Todėl visiškai nesureagavo, kai penkiolikmetė dukra pareiškė vyksianti laimės ieškoti į Niujorką. Iš JAV Masačusetso valstijos, kurioje gyveno su tėvais, į Niujorką mergaitė išvyko turėdama tris šimtus dolerių kišenėje, sumuštinį ir knygą apie samurajus – motinos dovaną prieš pradedant naują gyvenimą… Kurį laiką buvo plovėja, vėliau dirbo ne itin jai patinkantį modelio darbą. Gyveno kone pačiuose pigiausiuose butuose, skurdžiame Bruklino rajone. Daug rūkė ir mažai valgė. Nors jautėsi labai vieniša, nesusigundė užmegzti draugysčių su tokiomis pačiomis nelaimėlėmis kaip ji pati, nevaikščiojo su jomis į pigias diskotekas ir nepliaupė alaus. Mieliau sėdėjo savo niūriame kambarėlyje ir skaitė knygas. Vis dėlto ji neliko nepastebėta ir jau po metų pradėjo filmuotis. Pirmą kartą nusifilmavo būdama 17 metų filme „Pabučiuok tėtį šiąnakt“. Labiau išgarsėjo po filmo „Barono Miunchauzeno avantiūra“. Už filmą „Bulvarinis skaitalas“ laimėjo Oskarą.

Pirmą kartą ištekėjo dvidešimties
Deja, negali sakyti, kad gražiajai aktorei labai sektųsi asmeninis gyvenimas.
Pirmą kartą Uma ištekėjo būdama dvidešimties. Su aktoriumi Gary Oldmanu (Gary Oldman) susipažino filmavimo aikštelėje. Greitai paaiškėjo, kad vyrukui alkoholis ir vienadieniai romanai rūpi labiau nei jo gražioji ir talentingoji žmona. Santuoka truko neilgai ir vėliau ją Uma tiesiog priskyrė „tiems jaunystės meilės susižavėjimams, kuriuos paskui graudu ir skausminga prisiminti, bet išgyventi tiesiog būtina“.

Antrą kartą jaunoji buvo „labai nėščia“
1998 m. gegužę Uma ištekėjo antrą kartą. Jos širdį užkariavo aktorius Etanas Haukas (Ethan Hawke), kurį sutiko filmavimo aikštelėje. Vestuvių dieną jaunikis jaunajai padovanojo žiedą su aštuoniais deimantais – septyni buvo matyti, o vienas paslėptas giliai viduje. Tarsi juos siejantis ryšys būtų toks stiprus, kad visus juos vienijančius dalykus suvoktų tik jie patys. Jaunoji buvo „labai nėščia“ ir jau liepą pagimdė dukrelę Mają (Maya Ray Thurman Hawke).
Uma vyrui pagimdė du puikius vaikus, tačiau ir šį kartą šeimos židinys užgeso, nes gerasis ir teisingasis Etanas, pažadėjęs ją visą gyvenimą nešioti ant rankų, pasidavė pagundai ir užmezgė romaną su kanadiete manekene. Tarsi pamiršęs, kad namie jo laukia ne tik du vaikai, bet ir žmona – graži, garsi, talentinga ir mylinti savo šeimą…
Išdavystę aktorė gal ir būtų atleidusi, jei ne pykčio minutę mesti vyro žodžiai: „Tu esi bloga žmona ir motina.“ Vėliau jis bandė taikytis ir maldavo, kad Uma liktų su juo bent dėl vaikų, tačiau buvo per vėlu.

Aktorė laukiasi
Neseniai U.Turman (41 m.) pranešė, kad trečią kartą taps mama, o dabar jau aišku ir tai, kas gims. Filmo „Nužudyti Bilą“ žvaigždė džiaugiasi, kad susilauks mergaitės. Aktorė jau augina dukrą Mayą (13 m.) ir sūnų Levoną (10 m.) iš buvusios santuokos su Etanu Hauku. Gimsianti mergaitė yra Umos ir verslininko Arpado Busono (Arpad Busson) meilės vaisius. Su naujagimės tėčiu aktorė susipažino prieš penkerius metus. Romanas buvo toks aistringas, kad aktorė negalėjo liautis kartojusi, jog nebuvo sutikusi tokio vyro, kuris sugebėtų ją padaryti laimingesnę. Po metų draugystės U.Turman ir A.Busonas susižadėjo, o dar po metų netikėtai išsiskyrė.
Vis dėlto meilė nugalėjo kliūtis, ir praėjusiais metais Uma ir verslininkas buvo pastebėti Paryžiuje. Visi labai greitai suprato, kad jie vėl kartu.
Apie vestuves pora kol kas nekalba. Sklinda kalbos, kad tuoktuvės planuojamos po gimdymo. Skeptikai būsimomis vestuvėmis netiki, mat verslininkas taip ir nesusituokė su buvusia drauge, nors ji jam pagimdė du vaikus.
Tik faktai
U.Turman buvo manekenė, prancūzų kosmetikos firmos „Lancome“ veidas.

Uma yra pelno nesiekiančios organizacijos „Room to grow“ direktorių tarybos narė. Organizacija rūpinasi skurstančių vaikų iki trejų metų vystymusi.

Moters savaitgalis, nr. 21

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...