2016 Gruodžio 20

Ukraina nacionalizavo banką

veidas.lt

Siekdama išvengti finansų krizės, Ukrainos vyriausybė nacionalizavo didžiausią šalies banką „PrivatBank“, kuris priklausė milijardieriui Ihoriui Kolomoiskiui.

Vyriausybės išplatintame pranešime teigiama, kad dabar ji valdo 100 proc. „PrivatBank“ akcijų, garantuoja banko veikimą ir klientų pinigų saugumą. Toks sprendimas atitinka Tarptautinio valiutos fondo reikalavimus išvalyti ir stabilizuoti savo neskaidrų finansų sektorių, kad šalis atkurtų tvarų augimą.

Ukrainos žiniasklaida rašė, kad didžiausias šalies bankas „saviems“ klientams išduodavo paskolas, kurių neatgaudavo. Vien dėl šių kalbų „PrivatBank“ akcijų vertė sumažėjo beveik 50 proc. Ukrainos centrinis bankas esą norėjo, kad I.Kolomoiskis refinansuotų savo banką milijardais dolerių, tačiau pinigų nesulaukė. Ekonomistų teigimu, 80–90 proc. paskolų buvo išduota įstaigoms, kurias kontroliuoja pats banko savininkas.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...