2011 Vasario 18

Užsienis

Tymošenko žada nutraukti sutartį

veidas.lt

Ukrainos susivienijimo “Tėvynė” lyderė Julija Tymošenko pareiškė, kad pasikeitus dabartinei valdžiai Kijeve susitarimai pratęsti Rusijos Juodosios jūros laivyno buvimą Kryme gali būti panaikinti.

“Jie visi bus panaikinti, šie susitarimai, jeigu ukrainiečiai sugrįš į valdžią”, – sakė J.Tymošenko televizijos kanalo “TVi” laidoje “Vakaras su Mykola Kniažyckiu” ketvirtadienio vakarą.

Ji priminė, kad Ukrainos konstitucija atmeta užsienio valstybių bet kurių karinių bazių buvimą šalies teritorijoje, todėl sprendimas pratęsti Rusijos laivyno buvimo terminus yra neteisėtas.

Ji taip pat pabrėžė, jog ukrainiečiams turi būti įžeidimas, kad Rusijos valstybė “stato už Ukrainos politiką”.

“Aš manau, jog aš ir visi mes sulauksime, kad kaimynų šalyse nebūtų statoma už politikus, kaip arklių lenktynėse (…). Labai teisinga, kad kai kuriose gretimose šalyse jaučiamas nepasitikėjimas manimi, nes per mane vykdyti kokią nors politiką, išskyrus Ukrainos, neįmanomą”, – pabrėžė buvusi premjerė.

J.Tymošenko taip pat mano, kad Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui reikėtų daugiau patylėti, nes tai jam išeina geriau nei kalbėti.

“Aš noriu paprašyti, kad jis padarytų pauzę, patylėtų. Nes kai jis tyli – tai šitai jam kur kas geriau išeina”, – sakė ji.

Kalbėdama apie savo galimą areštą J.Tymošenko pažymėjo: “Jie nežino, kas jiems bus blogiau: ar daryti tai, ką jie dabar daro, ar iš tikrųjų areštuoti. Iš esmės, pagunda didelė”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...