2014 Rugpjūčio 06

Turtingiausi pasaulio sektoriai nesikeičia

veidas.lt


Pasaulio turtuoliai trina rankomis – finansų krizės padariniai pamažu ima nykti ir vėl skaičiuojami milijardiniai pelnai perrikiuoja daugiausiai uždirbančiųjų gretas.

Turtingi bei įtakingi, tačiau ir rūpestingi – taip trimis žodžiais galima apibūdinti daugelį turtingiausiųjų viršūnėse esančių pasaulio verslo magnatų. Vieni turtus susikrovė realizavę galvoje besisukančią verslo idėją ar sugebėję perprasti investavimo subtilybes ir išnaudoję savo šansą, kiti – paveldėję gamtos išteklių gavybos verslus.
Tačiau bendras daugelio turtuolių bruožas – noras dalytis savo uždirbtais pinigais. Per paramos ar labdaros fondus jie skiria milijardus pasaulinėms sveikatos, švietimo ar skurdo problemoms spręsti, o besivystančių rinkų, tokių kaip Kinija ar Indija, verslo magnatai investuoja į savo darbuotojų šeimų gerovę.

“Naujos, bet senos” tendencijos
Pažvelgus į aukščiausias vietas turtuolių sąraše užimančius verslininkus galima teigti, kad tendencijos „naujos, bet senos“, tai yra nors tarp jau visiems gerai žinomų magnatų atsiranda ir naujų pavardžių, sektoriai, kuriuose uždirbami milijardai, išlieka stabilūs: tai pirmiausia tradicinės pramonės šakos (farmacija, energijos išteklių gavyba) ar finansų sritis (investavimas, draudimo fondai).
Pamažu vis didesnę vietą rinkoje užima su telekomunikacijomis ar elektroninėmis paslaugomis susiję verslai: daugiausiai per pastaruosius metus uždirbusių pasaulio verslininkų sąraše atsidūrė du telekomunikacijos paslaugas teikiančių įmonių savininkai ir du sparčiai augančios Kinijos rinkos didžiausių elektroninių parduotuvių steigėjai.
Milžiniškus pelnus skaičiuoja ir turtingiausias pasaulio žmogus, „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas, o 2013-aisiais sėkmingą derlių iš savo idėjų realizavimo užaugino ir „Google“ bei „Facebook“ įkūrėjai: pirmosios steigėjai Larry Page’as ir Sergey’us Brinas džiaugėsi net 58 proc. išaugusia kompanijos verte, o didžiausio socialinio tinklo sumanytojas Markas Zuckerbergas milijardus uždirbo iš parduotų akcijų.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 292014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...