2011 Sausio 11

Verslas

Turtingiausi Lietuvos verslininkai

veidas.lt

Turtingiausi Lietuvos verslininkai – “Vilniaus prekybos” grupės pagrindinis akcininkas Nerijus Numavičius ir koncerno “Achemos grupė” vadovas Bronislovas Lubys, kurių turtas vertinamas atitinkamai apie 2,5 mlrd. ir 1,5 mlrd. litų, rašo naujienų portalas ekonomika.lt, pirmą kartą sudaręs turtingiausių Lietuvos verslininkų šimtuką.

Anot jo, N.Numavičius valdo 36,9 proc. “Vilniaus prekybos” (VP) akcijų. Spėjama, kad dar tam tikrą dalį jis valdo ir per kitas VP akcininkes – bendroves EAE ir “Taikos prospektą”.

Be mažmeninės prekybos tinklo “Maxima”, N.Numavičiui priklauso prekybos centrų plėtros ir valdymo grupė “Akropolis”, vaistinių tinklas “Euroapotheca”, energetikos bendrovė “NDX energija”, “Tiltra Group” akcijų.

B.Lubiui priklauso kontrolinis 62 proc. koncerno “Achemos grupė” akcijų paketas.

Mobiliųjų telefonų programų pardavimo bendrovės “getjar.com” pagrindinis savininkas Ilja Laursas pakliuvo į trečią turtingiausių šalies verslininkų vietą, jo turtas vertinamas apie 1 mlrd. litų.

Pirmajame turtingiausiųjų dešimtuke – dar vienas “Vilniaus prekybos” akcininkas Žilvinas Marcinkevičius, kurio turtas vertinamas apie 700 mln. litų. Tokį pat turtą, skaičiuojama, valdo ir “Kauno grūdų” pagrindinis savininkas Tautvydas Barštys.

Šeštoje vietoje pagal turtą – Kauno didmeninės prekybos įmonės “Sanitex” pagrindinis akcininkas Stanislavas Michniewičius (Stanislavas Michnievičius), jo turtas – apie 650 mln. litų. Septintasis – “Scaent Baltic” vienas vadovų ir savininkų Jonas Garbaravičius su 570 mln. litų turtu. Vos 20 mln. litų nuo J.Garbaravičiaus atsiliko bankininkas Vladimiras Romanovas, kurio turtas vertinamas 550 mln. litų.

Devintoje ir dešimtoje vietoje pagal turtą – “Vičiūnų” grupės savininkas Visvaldas Matijošaitis ir “Norfos” įmonių grupės savininkas Dainius Dundulis, jų turtas vertinamas atitinkamai 400 ir 380 mln. litų.

Tryliktoje vietoje, anot ekonomika.lt, yra nekilnojamojo turto bendrovės “Hanner” akcininkas ir vadovas Arvydas Avulis, kurio turtas vertinamas apie 350 mln. litų. 27-oje vietoje – ūkio ministras Dainius Kreivys, kurio šeimai priklauso apie 40 proc. apdailos ir statybinių medžiagų pardavimo įmonės “Moki-veži” akcijų, o ministro turtas vertinamas apie 170 mln. litų.

Tarp turtingiausių šalies verslininkų – “Nasdaq Omx” Vilniaus biržoje kotiruojamo “Rokiškio sūrio” akcininkas Antanas Trumpa (turtas – 230 mln. litų), Panevėžio statybos tresto (PST) netiesioginis akcininkas Gvidas Drobužas (250 mln. litų), “Agrowill Group” netiesioginis akcininkas Gediminas Žiemelis (170 mln. litų), Lenkijos Varšuvos biržos įmonės “Trakcja Polska” perimamos įmonės “Tiltra Group” akcininkas Jonas Pilkauskas (120 mln. litų) bei “Snoro” vadovas ir akcininkas Raimondas Baranauskas (85 mln. litų), buitinio popieriaus gamybos įmonės “Grigiškės” akcininkas ir vadovas Gintautas Pangonis (35 mln. litų).

Turtingiausiųjų sąraše yra penki “Nasdaq Omx” Vilniaus biržoje kotiruojamos “Invaldos” akcininkai. Irenos Onos Mišeikienės turtas vertinamas 180 mln., Dariaus Šulnio – 115 mln., Vytauto Bučo – 110 mln., Algirdo Bučo – ir Alvydo Banio – apie 95 mln. litų.

ekonomika.lt, sudarydama turtingiausiųjų reitingą, rėmėsi Registrų centro informacija apie įmonių akcininkus, įmonių buhalterine arba rinkos verte, paskutinių sandorių, kuriuos atliko vienas ar kitas verslininkas, verte.

Verslininkai reitinguoti ir skaičiuojant jų akcijų vertę pagal visos įmonės turto vertą, remiantis 2009 metų konsoliduotaiss ir nekonsoliduotais duomenimis.

Į sąrašą nepateko keletas turtingiausių Lietuvos piliečių, kurie būtų atsidūrę šio sąrašo viršūnėje. Apie Šveicarijoje gyvenančio ir naftos verslu užsiimančio Sauliaus Karoso turtą nežinoma. Lietuvoje jis valdo ne vieną bendrovę (“Aurelą”, Medicinos banką), tačiau pagrindinis jo verslas koncentruotas užsienyje. Tą patį galima pasakyti ir apie Raimondą Tumėną, kuris su kolega Igoriu Bezzubu 2007 metais už 1,5 mlrd. litų kompanijai “PepsiCo” pardavė savo sukurtą sulčių gamybos bendrovę “Sandora”. Vėliau jie įkūrė bendrovę “BT Invest”, kuri investuoja į nekilnojamojo turto projektus. Sąraše nėra ir turtingiausiu išeivijos lietuviu laikomo Juozo Kazicko.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. .. .. rašo:

    Totalus briedas ten kur apie ministra


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...