2012 Vasario 11

Turistams brangiausių miestų dešimtukas

veidas.lt


15 Lt už buteliuką mineralinio vandens ar 200 Lt kainuojanti vakarienė kavinėje – tai dar ne visos staigmenos, kurias turistams gali pateikti brangiausiu pasaulio miestu ne pirmą kartą išrenkama Norvegijos sostinė Oslas.

Bendrovės “US World Report” skaičiavimu, antroje vietoje pagal kosmines kainas yra didžiausias Šveicarijos miestas Ciurichas, trečioje – toje pačioje šalyje esanti Ženeva. Brangu turistams ir Danijos bei Švedijos sostinėse, kur pinigų gali tekti išleisti kur kas daugiau nei šeštoje vietoje likusioje Japonijos sostinėje Tokijuje ar Australijoje esančiame septintame brangiausiame pasaulio mieste Sidnėjuje.
Be minėtų brangininkų, dešimtuke dar yra Suomijos sostinė Helsinkis, Kanados miestas Torontas ir miestas-valstybė Singapūras, kuriame kainos kyla lyg ant mielių – juk dar prieš dvejus metus Singapūras pagal brangumą užėmė 24 vietą pasaulyje.
Beje, pagal kitą reitingą, paremtą vadinamuoju “Backpacker” (turisto) indeksu, galima susidaryti nuomonę, kur daugiausiai, o kur mažiausiai kainuos itin pigiai keliauti norinčių turistų trijų dienų atostogos. Taigi trijų dienų apsilankymas nakvojant tik pigiausiuose studentų viešbučiuose, važinėjant visuomeniniu transportu ir per šį laiką apsiribojant vos vienu bilietu į muziejų brangiausias būtų jau minėtame Ciuriche ir, ekspertų vertinimu, atsieitų apie 122 JAV dolerius. O štai pigiausiai, su mažiau nei 20 dolerių, “apsisukti” galima Nepale, Vietname, Tailande, Laose, Kambodžoje, Indijoje ir Ekvadore – šių šalių miestai užpildo visą pigiausių turistams vietų dešimtuką.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...