2011 Vasario 10

Verslas

Turgaviečių apyvarta – 1 mlrd. litų

veidas.lt

Lietuvoje šiuo metu yra 108 turgavietės, turinčios paviljonus po stogu. Per praėjusius metus turgavietės pasiekė 1 mlrd. litų apyvartą – šiek tiek daugiau nei pusę sudarė maisto produktų pardavimai, ketvirtadienį rašo “Verslo žinios”.

Maistą prekyvietėse praėjusių metų pabaigoje pardavinėjo 2.652 prekiautojai – tiek maisto tvarkymo pažymėjimų buvo išdavusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Verslo liudijimai prekybai ne maisto produktais buvo išduoti 8.463 asmenims. Kiek jų prekiavo dengtuose paviljonuose, anot Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), – duomenų nėra.

Praėjusiais metais turgavietėse parduota 540 mln. litų vertės maisto produktų – tai yra 7 proc. mažiau nei 2009 metais ir beveik 21 proc. mažiau nei 2008 metais.

Statistikos departamento duomenimis, pernai parduota 439 mln. litų vertės ne maisto prekių – palyginti su užpernai, apyvarta sumenkusi 11 proc.. Dar 35 mln. litų sudarė augalų ir gyvūnų pardavimai.

“Turgavietėse apyvarta sumažėjusi – matyti, todėl, kad prekiautojai mažiau prekių atsiveža. Bet skaičiais nedrįsčiau įvardinti. Kitas dalykas – reikia skirti Vilniaus turgavietes ir likusią Lietuvą, kur perkamoji žmonių galia yra daug mažesnė ir gerokai menkesnis pelnas”, – sakė Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijos vadovė Aldona Janavičienė.

VMI duomenimis, Vilniaus turgavietėse prekių apyvarta sudarė trečdalį visų pardavimų, Klaipėdos apskrities turgavietėse – apie 20 proc., o Kauno – apie 15 procentų.

Vyriausybė nutarė nuo gegužės pradžios privalomai įvesti kasos aparatus turgaus prekeiviams, dengtuose paviljonuose pardavinėjantiems maisto produktus. Valdžia teigia, kad nauja tvarka užtikrins didesnį verslo skaidrumą, geresnę pajamų apskaitos kontrolę ir užkirs kelią šešėlinei veiklai.

“Verslo žinių” žiniomis, svarstymai dėl kasos aparatų, privalomų ir kitiems prekybininkams, prasidės mažiausiai po gerų metų. Planuojama pirmiausia įvertinti gautas pamokas įvedus kasos aparatus maisto prekybininkams.

+370 5 2058511

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...