2010 Gruodžio 11

Užsienis

Tūkstančiai Kamčiatkos gyventojų piktinasi planu pakeisti regiono laiką net per dvi juostas

veidas.lt

Rusijos Tolimuosiuose rytuose apie 20 tūkstančių Kamčiatkos gyventojų nepatenkinti valdžios planais sumažinti laiko skirtumą tarp Maskvos ir Kamčiatkos iki 7 valandų, kai dabar šis skirtumas yra 9 valandos.

Viešai protestą pareikšti Petropavlovske šeštadienį Lenino aikštėje susirinko apie trys tūkstančiai žmonių.

“Nors pila lietus, pučia audros vėjai, piliečiai atėjo išreikšti protestą prieš planus iki 7 valandų sumažinti laiko skirtumą tarp Kamčiatkos ir Maskvos”, – sakė vienas akcijos rengėjų Andrejus Kaigorodovas.

Jis papasakojo, kad žmonės atsinešė tokius plakatus: “Šalin dantis nuo mūsų saulutės!”, “Visi eikime iš prieblandos!”, “Sugrąžinkite mūsų laiką! Mes nenorime gyventi patamsyje!” Pasak A.Kaigorodovo, daugelis atėjo su žibintuvėliais, pabrėždami, kad vos ne vidury dienos (15 val.) jau temsta.

Protesto dalyviai reikalauja, kad valdžia sugrąžintų ankstesnę laiką (Maskvos laikas + 9 val.).

“Pagrindinėje Kamčiatkos krašto aikštėje pastatyta palapinė, kurioje renkami parašai po kreipimusi į šalies vadivybę”, – nurodė A.Kaigorodovas ir nurodė, kad mitingo pradžioje pasirašiusiųjų buvo daugiau kaip 20 tūkstančių krašto gyventojų.

Savo požiūrį žmonės grindžia tuo, kad “šviesios dienos dalies poslinkis pažeidžia miego ir budrumo ciklą, pablogina psichologinę gyventojų būklę, dėl to daugėja sergančiųjų, mažėja darbingumas”.

“Būtinybė dienos metu įjungti šviesą padidino elektros energijos suvartojimą ir apmokėjimą už ją; tai paveikė švietimo, sveikatos ir kultūros įstaigų veiklą, padidino gyventojų išlaidas”, – sakoma kreipimesi.

Pasak A.Kaigorodovo, labiausiai kenčia vaikai, nes jie trumpiau būna lauke, daugumoje vaikų darželių atsisakyta antro išėjimo į lauką, nes nuo 15 valandos jau temsta. Pablogėjo galimybės moksleiviams sportuoti, dalyvauti užklasinėje veikloje.

Šių metų kovo mėnesį Kamčiatkos krašto įstatymų leidėjai, remdamiesi Rusijos Federacijos vyriausybės sprendimu (2010 metų kovo 19 d.), krašte įvedė 10-osios juostos laiką, kuris skiriasi nuo Maskvos laiko 8 valandomis. Dabar ketina šį skirtumą dar sumažinti iki 7 valandų.

“Kamčiatkos krašto pervedimas į devintąją laiko juostą (Maskvos laikas + 7 val.) toliau skatins pasiektų rezultatų stabilizavimą ir vystymą” bei “teigiamai atsilieps gyventojų sveikatai”, tvirtina deputatai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...