2011 Gegužės 16

TS-LKD krikdemai gali kelti G.Songailos kandidatūrą

veidas.lt

BFL

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) krikdemų bendrija gali siūlyti kitąmet per Seimo rinkimus vienoje iš Vilnijos apygardų kelti neseniai iš partijos pašalinto Gintaro Songailos kandidatūrą.

Toks siūlymas pateiktas sekmadienį per TS-LKD bendrijos “Lietuvos krikščionys demokratai” konferenciją Kaune.

“Tai dar priešprojektiniai siūlymai. Toks siūlymas buvo, bet jis dar nepatvirtintas kaip mūsų pozicija”, – pirmadienį BNS sakė bendrijos pirmininkas, TS-LKD pirmasis pavaduotojas Valentinas Stundys.

Anot jo, visi TS-LKD padaliniai turi teisę siūlyti savo kandidatus Seimo rinkimams, tačiau šie siūlymai nėra privalomi.

“Bendrija turi teisę pasiūlyti, o partijos institucijos diskutuoja”, – aiškino V. Stundys.

G. Songailą, kaip TS-LKD kandidatą, siūloma kelti vienmandatėje Širvintų-Vilniaus rinkimų apygardoje. G. Songaila ne kartą įvairiais lygiais yra kėlęs klausimus dėl lietuvių švietimo įstaigų diskriminavimo Vilniaus krašte, Lenko kortų dalijimo, teikęs projektus dėl lietuvių kalbos dėstymo stiprinimo tautinių mažumų mokyklose.

Balandžio pabaigoje TS-LKD Priežiūros komitetas priėmė sprendimą G. Songailą pašalinti iš partijos už šiurkštų įstatymų pažeidimą, nes jis teismui buvo apskundęs partijos Vilniaus sueigos tarybos sprendimą derėtis dėl valdančiosios koalicijos sudarymo sostinės savivaldybės taryboje su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vadovo Valdemaro Tomaševskio bloku.

TS-LKD Tautininkų frakcija kreipėsi į suvažiavimą, kad jis peržiūrėtų šį Priežiūros komiteto sprendimą, o partijos Politikos komitetas kreipėsi į partijos tarybą, kad ši apsvarstytų, ar G.Songaila iš partijos buvo pašalintas pagrįstai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...