2010 Balandžio 21

Audronė Morkūnienė

Trys klausimai socialinės apsaugos ir darbo viceministrei

veidas.lt

“Veidas”: Praėjusį penktadienį diskusijoje apibendrinote gautus siūlymus dėl socialinio draudimo reformos. Ką iš septynių anksčiau siūlytų žingsnių ministerija tebeteiks “Sodros” reformos projekte ir kokius išgirstus naujus siūlymus ketinate įtraukti į projektą?

A.M.: Kiekvienas šios diskusijos metu pateiktas siūlymas yra įdomus, ypač tuo, kad rodo žmonių susidomėjimą. Juos apsvarstėme ir praėjusį penktadienį ministerijoje vykusioje baigiamojoje diskusijoje su ekspertais, žinomais visuomenės veikėjais. Kai kurie siūlymai kartojasi ar yra labai panašūs. Džiugu, kad šios diskusijos metu turėjome galimybę pasitarti su žmonėmis, įsiklausyti į jų siūlymus. Gali būti, kad iš septynių anksčiau įvardytų žingsnių liks penki ar šeši, kurie bus pakoreguoti pagal pateiktus siūlymus. Tačiau kol kas konkrečiai jų nesinorėtų nurodyti.

“Veidas”: Kada bus pateiktas patobulintas skubių priemonių paketas ir kada – ilgalaikės reformos projektas?

A.M.: Visus per viešą diskusiją gautus siūlymus planuojame apibendrinti per savaitę, o mėnesio pabaigoje Ministrų kabinetui pateikti pirmojo etapo sprendimų projektus. Juose būtų aiškiai parodyta, kaip pradedama keisti socialinio draudimo sistema. Antrojo, ilgalaikės reformos etapo sprendimai šiuo metu rengiami, analizuojama užsienio šalių patirtis, skaičiuojama. Įgyvendinę pirmąjį etapą sutelksime jėgas ties antruoju. Visi gauti siūlymai yra skelbiami ministerijos interneto svetainėje, su jais gali susipažinti visi norintieji. Tikimės, kad visuomenės diskusijos dėl antrojo etapo netruks ilgiau nei kelis mėnesius ir jo planus galėsime pristatyti metų pabaigoje.

“Veidas”: Kodėl jau keturis mėnesius neskelbiamas “Sodros” vadovo konkursas?

A.M.: Šiuo metu “Sodra” turi laikinąją vadovę – ilgametę profesionalią socialinio draudimo sistemos žinovę. Kol kas konkursas eiti šias pareiga dar nepaskelbtas, nes laikomės pozicijos, kad pirmiausia būtina aiškiai ir tiksliai nubrėžti būsimos socialinio draudimo sistemos reformos gaires, politiškai susitarti su koalicijos partneriais dėl trumpalaikių permainų ir tik tada ieškoti naujo pretendento į šias atsakingas pareigas. Tuomet žmogus, eisiantis į konkursą, jau žinotų, kokius planus jam teks vykdyti, būtų tam pasirengęs. Konkursas dėl Lietuvos darbo biržos direktoriaus pareigų irgi nebuvo paskelbtas tol, kol nepradėjo aiškėti šios sistemos pertvarkos gairės.Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...