2010 Rugpjūčio 30

Romas Matiukas

Trys klausimai Romui Matiukui

veidas.lt

“Veidas”: Susisiekimo įmonių grupė “Tiltra Group” jau net 70 proc. veiklos vykdo Lenkijoje. Ar taip atsitiko dėl to, kad šiuo metu ten keliams tiesti ir tiltams statyti skiriama kur kas daugiau dėmesio ir pinigų nei Lietuvoje?

R.M.: Pirmuosius žingsnius Lenkijos rinkoje žengėme dar 2005 m., o “Tiltrai” prioritetine rinka ši šalis tapo dar palyginti gerais Lietuvos kelių tiesimo sektoriui 2008-aisiais. Analizavome rinką ir matėme, kad po kelerių metų Lietuvos kelių tiesimo sektoriuje bus nelengvi laikai, todėl ieškojome kitų plėtros galimybių. 2012 m. futbolo čempionatui besirengiančios Lenkijos valdžia skiria kur kas daugiau dėmesio ir pinigų šalies keliams atnaujinti, tam priimti palankūs teisės aktai.

Šiuo metu “Tiltra” turi įsigijusi ir sujungusi kelias Šiaurės Lenkijoje, Bialystoke, veikiančias kelių tiesimo įmones, o duris į didžiausių šalies statybų konkursus mums atvėrė 2009-ųjų pabaigoje Pietų Lenkijoje veikiančios kompanijos “Poldim” įsigijimas. Sprendimas sujungti lietuvišką ir lenkišką patirtį pasitvirtino. Prieš kelias savaites “Poldim” laimėjo vienos pagrindinių Lenkijos autostradų – A1 penkiolikos kilometrų atkarpos tiesimo konkursą. Šio kontrakto vertė – 550 mln. zlotų – sudaro beveik pusę metinio Lietuvos kelių biudžeto. Mums šis projektas reikšmingas ir kaip grupės technologinio bei intelektualinio potencialo pripažinimas. Patekome į siaurą ratą įmonių, turinčių teisę tiesti autostradas Lenkijoje. Beje, šioms bendrovėms keliami labai aukšti kvalifikacijos reikalavimai.

“Veidas”: Kuo skiriasi verslo sąlygos Lietuvoje ir Lenkijoje?

R.M.: Nors ir Lenkijoje, ir Lietuvoje pastaruoju metu konkurencija padidėjo iki rekordinių aukštumų, skirtumas tas, kad dėl projektų dydžio ir keliamų patirties reikalavimų Lenkijoje didelės įmonės nekonkuruoja su mažomis, kaip tai nutinka Lietuvoje. Taip pat Lenkijoje šiek tiek didesni mokesčiai – tiek pelno mokestis (19 proc., palyginti su 15 proc. Lietuvoje), tiek PVM (22 proc., palyginti su 21 proc. Lietuvoje). Kapitalo prieaugio pajamų apmokestinamas irgi palankesnis Lietuvoje.

“Veidas”: Kiek pernai “Tiltra Group” valdomos įmonės sumokėjo mokesčių į Lietuvos biudžetą? Ar šiemet ši dalis gali būti mažesnė?

R.M.: Praėjusiais kalendoriniais metais “Tiltra Group” valdoma “Kauno tiltų” grupė sumokėjo apie 55 mln. Lt įvairių mokesčių į Lietuvos biudžetą. Na, o sėkminga “Tiltra Group” plėtra Lenkijoje atvėrė grupės valdomoms Lietuvos įmonėms papildomų paslaugų eksporto galimybių. Tikimės, kad tai užtikrins jų pajamų augimą 2010-aisiais, o tai reikš ir daugiau mokesčių, sumokamų į Lietuvos biudžetą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...