2010 Balandžio 07

Vytautas Bakas

Trys klausimai Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkui

veidas.lt

“Veidas”: Kalvarijos policijos komisariato kriminalistai, pasipiktinę, kad nusikalstamomis veikomis įtariami asmenys galėjo būti dangstomi, paprašė generalinio prokuroro pradėti ikiteisminį tyrimą dėl būrio aukštų policijos pareigūnų ir Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro. Ko galima tikėtis iš tokio tyrimo?

V.B.: Tai būtų beprecedentis tyrimas ne tik dėl to, kad minimi aukšti pareigūnai. Ir teisiniu požiūriu tokių precedentų nėra buvę. Pirmą kartą parodyta iniciatyva, kai prašoma iškelti baudžiamąją bylą už aukštų pareigūnų neveikimą. Ir dėl žmonių statuso, ir dėl teisinių ypatumų šitas tyrimas gali būti gana sunkus.

“Veidas”: Ar neatsitiks taip, kad vyrai už savo iniciatyvą patys bus kuo nors apkaltinti?

V.B.: Toks pavojus yra. Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis jau kitą dieną pareiškė, kad pareigūnai patys nesusidoroja su bylomis. Bet tai įprasta natūrali gynybinė pozicija. Aišku, vyrai suprato, kam ryžtasi. Tai tikrai nebuvo spontaniškas sprendimas. Jie iš pradžių kreipėsi į Lietuvos policijos profesinę sąjungą, apie trejetą savaičių stebėjome, kas vyksta, atlikome kai kurias vidaus procedūras. Pasakysiu atvirai: pamatėme, kad nėra į ką daugiau kreiptis. Kalbėdamasis su vyrais užrašiau ant lentos Dalios Budrevičienės, Vytauto Pociūno pavardes ir bendrovės “Samanėlė” pavadinimą. Tai rezonansinės bylos, vien dėl “Samanėlės”, kur viskas atrodė akivaizdu, prireikė metų, kol tyrimas buvo pradėtas. Todėl pasakiau, kad reikia nusiteikti ilgam procesui. Mes ilgai diskutavome. Mačiau, kad jie abejoja, bet apsisprendė po to, kai Policijos departamento generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas apsilankė Marijampolėje. Pareigūnams buvo leista suprasti, kad jeigu nesustos, turės palikti darbą. Tada jie ir apsisprendė. Mūsų tikslas – apsaugoti juos. Jiems atstovauti ėmėsi Kęstutis Čilinskas – kvalifikuota teisinė pagalba bus užtikrinta. Ne kiekvienas advokatas gali imtis tokių bylų.

“Veidas”: Kaip vertinate tai, kad kriminalistų kreipimesi minimas Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Edvardas Bukota jau perkeltas į Vilkaviškį?

V.B.: Man tai pirmoji žinia, rodanti, kad bandoma elgtis adekvačiai. Kad ir kaip baigtųsi tyrimas, kai mesti tokie įtarimai, švelniai tariant, būtų nepadoru, jei nieko nevyktų.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...