2011 Sausio 31

Mindaugas Balčiūnas

Trys klausimai Mindaugui Balčiūnui

veidas.lt

“Veidas”: Vakar vykusi burtų traukimo ceremonija – puikus renginys, į Lietuvą sutraukęs pasaulio krepšinio grietinėlę. Bet ar patys burtų rezultatai buvo labai reikšmingi Lietuvos rinktinei, ar svarbu, su kuo tenka kautis pirmajame etape?

M.B.: Yra skirtumas, su kuo iš vadinamojo pirmojo – stipriausiųjų komandų – krepšelio susikauti pačioje pradžioje.

Lietuvių pergalių ir pralaimėjimų istorija liudija, kad Slovėnija ir Graikija mums yra kur kas lengviau įveikiamos nei Ispanija ir Serbija. Tačiau kartoju ir kartosiu: didžiausią įtaką turi ne kokie nors burtai, o mūsų pačių pasirengimas kovoti čempionate. Reikia kliautis savo meistriškumu, o ne tikėtis sėkmės. Nepamirškime, kad visi čempionato dalyviai bus nusiteikę ryžtingai – juk šis čempionatas kartu yra ir atranka į olimpiadą. Nors formaliai ir nepatenkame į stipriausiųjų grupes, mus varžovai po pasirodymo pasaulio čempionate vertina labai atsakingai.

“Veidas”: Ar Lietuva spės tinkamai pasirengti čempionatui? Juk kai kurių arenų statybos, rekonstrukcijos darbai atsilieka nuo grafiko.

M.B.: Tikrai viską suspėsime baigti laiku. Yra šiokių tokių vėlavimų nuo pradinių grafikų, statybose tai beveik neišvengiama, bet nėra jokios grėsmės, kad nespėsime iki galutinių terminų. Jau vasaros viduryje visos arenos bus visiškai baigtos ir parengtos didžiajam įvykiui.

“Veidas”: Generalinis Lietuvos krepšinio rinktinės rėmėjas verslininkas Antanas Guoga pranešė nebegalintis toliau juo būti, nes dėl nepalankių savo verslui sąlygų iškelia jį į Estiją. Kaip sekasi rinktinei ieškoti kitų rėmėjų?

M.B.: Naujiena apie A.Guogos sprendimą labai liūdna. Apmaudu, kad jam Lietuvoje nepavyko įgyvendinti savo verslo ambicijų. Nelengva bus rasti naują generalinį rėmėją – juk kalbame apie septynženklį skaičių. Kita vertus, laiko dar gana daug, o situacija tikrai nėra beviltiška. Tebeturime 11 pagrindinių ir 30 paprastų rėmėjų, padėjusių rinktinei pernai – jie savo paramą teikia ir šiemet.

Nesakyčiau, kad po pernykščių pergalių pasaulio krepšinio čempionate daug lengviau ieškoti paramos rinktinei. Verslininkų sprendimą labiau lemia jų pačių galimybės padėti ir blaivus skaičiavimas, kiek jie iš to turės naudos. Šis čempionatas vyks namie, Lietuvoje, tad ir norinčiųjų paremti rinktinę turėtų būti daugiau – juk šaliai tai bus labai reikšmingas įvykis ir verslui apsimoka per jį būti matomam.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...