2010 Birželio 21

Liutauras Varanavičius

Trys klausimai Liutaurui Varanavičiui, Lietuvos futbolo federacijos prezidentui

veidas.lt

“Veidas”: Kurie dabar vykstančio pasaulio futbolo čempionato rezultatai Jus labiausiai nustebino? Ką laikote jo favoritais?

L.V.: Šiame čempionate nemažai įdomių rezultatų, kurie rodo, kad komandos gana panašaus lygio ir galima laukti įvairių netikėtumų, o tai visuomet labai įdomu. Pagal dabartinę situaciją (praėjusio penktadienio) galima sakyti, kad yra keletas stipresnių komandų – Argentina, Nyderlandai, Vokietija, nereikėtų nurašyti ir Brazilijos, Ispanijos. Šio čempionato išskirtinumas, kad nėra dviejų trijų lyderių – susirinko išties nemažai stiprių komandų.

“Veidas”: Ar manote, kad vertėjo pirmą kartą surizikuoti ir pasaulio futbolo čempionatą rengti Juodajame žemyne? Kokį susidarėte įspūdį, prieš pat čempionatą Johanesburge dalyvaudamas FIFA kongrese ir stebėdamas čempionato rungtynes?

L.V.: Organizacija skiriasi, vis dėlto juntama šio regiono specifika. Bet tai tikrai nėra svarbiausia, ir tos mažos problemos, su kuriomis susidūriau, jau nuėjo užmarštin. Didžiausią neigiamą įspūdį palieka dūdelių vuvuzelų keliamas triukšmas. Tai visai kitoks futbolo žiūrėjimas nei kitų pasaulio šalių stadionuose. Vis dėlto prasidėjus rungtynėms po truputį tą triukšmą užmiršti. Beje, tai per televiziją žiūrimiausias pasaulio futbolo čempionatas, kuris žiūrovų atmintyje, manau, paliks gerus įspūdžius.

Kol kas dar anksti prognozuoti, ar šis futbolo čempionatas atsipirks finansiškai, bet svarbiausia, kad atkreiptas dėmesys į šį regioną, ten gyvenantiems žmonėms padovanota tokia didelė šventė. Žinant, kiek daug Afrikos futbolininkų žaidžia Europoje ir kitose šalyse, uždirba jų klubams pinigus, vieną kartą padovanoti Afrikai aukščiausio lygio futbolą tikrai turėjome.

Veidas”: Pietų Afrikoje nustebino nedidelės Šveicarijos futbolininkai. Kodėl pasaulio čempionate taip negalėtų žaisti Lietuva?

L.V.: Kodėl negalėtų – galėtų. Mes žaidžiame ne ką prasčiau, bet Europoje yra labai daug gerai žaidžiančių komandų, ir patekti tarp trylikos, kurios rungiasi pasaulio čempionate iš Europos žemyno, labai sunku. Čia reikia šiek tiek sėkmės, o jos pritrūko. Pavyzdžiui, Pietų Korėjos komanda, kuri gana sėkmingai žaidžia Pietų Afrikoje, pasaulio reitinge yra 47-a, mes 49-i, o Šiaurės Korėja – 105-a. Mūsų užimama vieta pasaulio reitinge rodo, kad ir mes galime žaisti pasaulio čempionatuose, ir tą planuojame.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...