2011 Balandžio 12

Aušra Ručienė

Trys klausimai Aušrai Ručienei

veidas.lt

“Veidas”: Ar nesijaučiate pasielgę neetiškai, pasitraukdami iš V.Matijošaičio buriamos koalicijos Kaune, su kuria jau buvote pasirašę ketinimų bendradarbiauti protokolą? Ar ideologiškai “Tvarkos ir teisingumo” partija geriau dera su naujos koalicijos partneriais – Tėvynės sąjunga, jaunalietuviais, Liberalų sąjūdžiu?

A.R.: Patvirtinome koalicinės sutarties programą, kurioje suderintos visų partijų programos. Be to, šių partijų atstovai dirbo ir ligšiolinėje taryboje, buvo partneriai, ir nematau čia kokių prieštaravimų. Ar su V.Matijošaičiu išskyrė ideologiniai prieštaravimai? Ir ideologiniai, ir politinės etikos principų nesilaikymas. Su jais buvome pasirašę tik ketinimų protokolą ir neslėpėme, kad, kol nepasirašyta koalicinė sutartis, vedame derybas su visais galimais partneriais. Gal viskas būtų pasisukę kitaip, jei jie savo elgesiu būtų rodę kitokį požiūrį į mūsų partijos atstovus, pagarbą derybų partneriams. Beje, tai nieko bendra neturi su postų dalybomis.

Dabar derybų laikotarpis baigtas, koalicijos sutartis pasirašyta. O su opozicijoje liksiančiais tarybos nariais, manau, sėkmingai dirbsime. Bent jau iš mano pusės bus laikomasi etikos, pagarbos ir principų, kurie leis bendradarbiauti. Tokie pat principai turi egzistuoti visiems.

“Veidas”: Ar nepažeidžiate politinės kultūros, jei koalicijoje esant daugiausia rinkėjų balsų pelniusiems konservatoriams, vis dėlto perėmėte mero postą, nors kauniečiai jūsų partijai rinkimuose teskyrė ketvirtą penktą vietą?

A.R.: Kaip teisininkė noriu pasakyti, kad įstatyme parašyta, jog merą renka naujos tarybos nariai. Tad įstatymas nepažeistas. Laikomasi ir politinės kultūros, nes vykdomosios valdžios – administracijos direktoriaus – postas atitenka konservatoriams. Tad negalima sakyti, kad nepaisome rinkėjų valios. Be to, sutarėme, kad rotacijos būdu po dvejų metų mero postas atiteks konservatoriams, o administracijos direktoriaus – “Tvarkai ir teisingumui”.

“Veidas”: Politiniam debiutui iš karto siekiate antro pagal dydį Lietuvos miesto mero posto. Ar nepristigs politinės patirties?

A.R.: Kiekvienas žmogus nėra visų galų meistras, o mero postas nėra specialybė. Manau, sugebėsiu dirbti tą darbą. Mano patirtis dirbant advokate taip pat pravers. O politikos yra visur. Mano šeimoje politika seniai. Patikėkite, man tai nėra svetima.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...