2011 Birželio 09

Triukšmadariai bus griežčiau baudžiami

veidas.lt

BFL

Seimas patikslino Administracinių teisės pažeidimų kodekso 183 straipsnį, kuriame nustatyta atsakomybė tik už tam tikrus triukšmą keliančius veiksmus, kuriais trikdoma viešoji rimtis.

Kodekse nutarta įtvirtinti, kad už šauksmus, švilpimą, garsų dainavimą arba grojimą muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais, taip pat kitus triukšmą keliančius veiksmus (šiuo metu galiojančiame kodekse įtvirtinta “panašūs veiksmai”) gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose, o vakaro ir nakties metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą (šiuo metu – viešąją rimtį), numatyta atsakomybė – įspėjimas arba bauda piliečiams ar pareigūnams iki 300 litų.

Pasak projekto iniciatoriaus Mišrios Seimo narių grupės atstovo Roko Žilinsko, šiuo metu galiojančioje kodekso 183 straipsnio 1 dalyje nustatyta atsakomybė tik už tam tikrus triukšmą keliančius veiksmus, kuriais trikdoma viešoji rimtis.

Triukšmą gali kelti ne tik minėtoje dalyje nurodyti ar į juos panašūs veiksmai (šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas ir panašiai). Triukšmo valdymo įstatyme nustatyta, kad triukšmas – nepageidaujami arba žmogui kenksmingi išoriniai garsai, kuriuos sukuria žmonių veikla. Bet koks triukšmas gali būti kenksmingas žmogui, todėl, R. Žilinsko nuomone, įstatymai turi saugoti žmones nuo bet kokio triukšmo sukeliamos žalos.

Už projektą pasisakė visi 95 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...