2017 Balandžio 26

Trinties yra nemažai

veidas.lt

3 klausimai naujajam socialdemokratų lyderiui, Vilniaus  vicemerui Gintautui Paluckui

– Vienas pirmųjų darbų tapus naujuoju socialdemokratų lyderiu – susitikimas su premjeru Sauliumi Skverneliu. Koks šio susitikimo aspektas jums atrodo svarbiausias?

– Svarbiausia – aptarti darbo santykius, darbo tvarką, išsiaiškinti, ką galima pakeisti, nes trinties yra nemažai. Labai dažnai pasitaiko, kad nuomonės išsiskiria būtent viešojoje  erdvėje, nes ne laiku buvo paviešinti projektai ar iniciatyvos, ir mes nespėjome daug ko išsiaiškinti prie koalicijos stalo, nespėjome pateikti savo pasiūlymų, todėl dabar turime tai daryti viešai. Taigi reikia pamėginti rasti konstruktyvų bendradarbiavimo būdą.

Kitas dalykas – mūsų, socialdemokratų, prio-
ritetai. Turime aptarti, kaip greitai ir kas gali būti įgyvendinta, nes flirtas su dešiniaisiais mums kelia šiokio tokio nerimo. Ne dėl to, kad susiformuotų kažkokia kita koalicija, o todėl, kad tai gali turėti įtakos Vyriausybės programos įgyvendinimui ir prioritetams.

Mes norime, kad ji liktų kairioji – tiek prog-rama, tiek priemonių planas. Tai mūsų pagrindinis dalyvavimo šitoje koalicijoje tikslas – įgyvendinti kairiąją programą. Iš Vyriausybės nieko nereikalaujame keisti ar juo labiau perdalyti ministrų portfelius.

Kalbant konkrečiai, mūsų prioritetai yra klasikiniai, labai paprasti. Tai socialinės atskirties, pajamų nelygybės mažinimas, regioninės politikos vystymas, emigracijos mažinimas. Ypač svarbu – šeimos politikos vystymas. Tai penki prioritetai. Imsime priemones iš Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plano ir sieksime, kad jos stotų į priekį: jos būtų įgyvendinamos, būtų kalbama apie jas, o ne apie mažiau reikšmingus dalykus, kurie šiuo metu užima ir laiką, ir viešą erdvę. Tikrai nenorime veltis į tokias mažai reikšmingas diskusijas, kaip alkoholio draudimas festivalių metu ar etnologijos pamokų atsiradimas ugdymo įstaigose. Ne apie tai norėtume diskutuoti.

– Užsimenate apie Socialdemokratų partijos valdymo permainas. Ar tam nesutrukdys partijos skyriai, kurie į pirmininko pavaduotojus gali siūlyti žmones savo nuožiūra?

– Aš apie tai viešai kalbėjau ir gavau pasitikėjimo mandatą: partija nori pakeisti pirmąjį savo ešeloną – pirmininką su pavaduotojais. Norime įtraukti naujų asmenų, užmegzti ryšius su skyriais. Kalbu apie atsakomybes ir atskaitomybes. Kad valdymo organai būtų formuojami ne tik iš meilės ar kažkokio politinio lojalumo, bet ir iš tam tik-ro atstovavimo. Čia tikrai bus pasikeitimų, ir manau, kad mums pavyks.

O tie patyrę politikai su strateginiu mąstymu ir patirtimi juk niekur nedings: jie nėra kažkur išmetami, jie tik pasislinks į kitus valdymo organus – politikos formavimo. O tuose operatyviniuose bus naujų veidų.

– Ką padaręs, nuveikęs, atlikęs jūs, kaip partijos pirmininkas, po poros metų jausitės įgyvendinęs savo tikslą, dėl kurio šių pareigų buvo verta siekti?

– Jei nekalbėsime apie einamuosius reikalus, atsinaujinimą, kuris yra tik tam tikras instrumentas partijai veikti, po dvejų metų aš tikrai būčiau laimingas, jeigu visuomenė pasakytų: „Na, gerai, socialdemokratai yra socialdemokratai. Kairioji partija.“ Kad visuomenė nebegalvotų, jog socialdemokratai yra kažkokia neoliberali, ne kairioji, partija. Tam reikės atnaujinti ir partijos programą, ir frakcijos veiklos prioritetus, pasiekti ar bent pradėti įgyvendinti vieną kitą kairįjį politinį projektą iš tų sričių, kurias jau vardijau. ■

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Sigitas Sigitas rašo:

    Protingi atsakymai, kurie tik parodo, kad Lietuvoje turime daug įvairių partijų.

    P.S. http://bilger.lt


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...