2014 Gegužės 17

Trijų kambarių butas Nidoje ar namas Kanaruose?

veidas.lt

238 tūkst. litų – tokia šiuo metu yra vidutinė buto kaina viename populiariausių Lietuvos pajūrio kurortų Palangoje. Vos 12 km nuo jos nutolusioje Šventojoje tokio paties dydžio ir būklės butas kainuoja beveik 80 tūkst. litų pigiau, o Nidoje už panašų būstą tektų sumokėti dvigubai didesnę sumą. Tokius pajūrio butų kainų skirtumus pateikia nekilnojamojo turto skelbimų portalas Domoplius.lt.

Evaldo Narbuntovičiaus, Domoplius.lt projekto vadovo, teigimu, Nida išlieka brangiausiu Lietuvos pajūrio kurortu. Vidutinė buto kaina čia yra 460 tūkst. litų – beveik dvigubai didesnė negu kituose pajūrio miestuose ir beveik 50 tūkst. didesnė negu Vilniaus senamiestyje.

„Išskirtinė Nidos vieta lemia ir joje parduodamų butų kainas. Kadangi joje itin ribojama naujų namų statyba, natūralu, kad kiekvienas būstas čia įgyja didžiulę vertę“, – sako E. Narbuntovičius.

Kaip pastebi nekilnojamojo turto ekspertas, butai Nidoje yra net brangesni nei kai kuriuose pietų Europos kurortuose. Pavyzdžiui, už trijų kambarių buto kainą šiame Lietuvos kurorte, galima įsigyti namą Ispanijai priklausančioje Fuerteventūros saloje Kanaruose.

„Butų kainos šioje Atlanto vandenyno saloje kiek panašesnės į Palangos butų kainas. Vienas kvadratinis metras abiejuose kurortuose kainuoja apie 4 tūkst. litų. Ir dėl kainos, ir dėl klimato daugiau pirkėjų neabejotinai rinktųsi Ispanijos kurortą. Tiesa, jame dar tektų sumokėti mokestį už įsigytą būstą bei kasmet mokėti nuosavybės mokestį“, – sako. E. Narbuntovičius.

Ramūnas Stonkus, nekilnojamojo turto agentūros „Rifas“ brokeris, sako, kad labiau nei Nida investuotojus šiuo metu vilioja Palanga, kurioje įsigytą būstą galima lengviau parduoti arba išnuomoti.

„Skirtingai nei kitų Lietuvos miestų, pajūrio nekilnojamojo turto rinka yra specifinė. Pirkėjai čia dažniau ieško būstų, kuriuos vėliau galės pritaikyti poilsiui ir sėkmingai išnuomoti. Todėl Palanga, kurioje poilsiautojų srautas šiltuoju metų sezonu yra didžiulis, tokiai investicijai yra ideali vieta. Pastaruoju metu investuoti pajūryje ir taip apsaugoti savo santaupas linkę vis daugiau lietuvių“, –  teigia R. Stonkus.

Nekilnojamojo turto ekspertai pastebi, kad per pastaruosius 2-3 metus ypatingų pokyčių pajūrio rinkoje neįvyko – ji išliko banguojanti. Palangoje butai pabrango beveik 4 proc., o Šventojoje atpigo. Šiuo metu dviejų kambarių butas Palangoje kainuoja vidutiniškai 264 tūkst. litų, Šventojoje – 165 tūkst. litų, beveik 40 tūkst. pigiau nei prieš metus.

Šiuo metu pagrindiniai būsto pajūryje pirkėjai yra lietuviai. „Užsieniečių pirkėjų, kurių didžiausią dalį sudarė rusai, stipriai sumažėjo. Prieš 2-3 metus rusų tautybės žmonės į nekilnojamąjį turtą Lietuvos pajūryje investuodavo kur kas aktyviau“, – sako R. Stonkus.

Didžiausio lietuvių susidomėjimo pajūryje sulaukia butai, kurių kaina neviršija 150-250 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...