2013 Rugsėjo 17

Trečdalis Lietuvos gyventojų tiki, kad jų finansinė padėtis gerės

veidas.lt


Maždaug trečdalis Lietuvos gyventojų arba 34 proc. tiki, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per metų laikotarpį pagerės, o lygiai pusė tyrimo dalyvių mūsų šalyje sako, kad jokių pokyčių savo finansų srityje nesitiki, rodo „Aviva“ grupės užsakymu atlikto tarptautinio tyrimo rezultatai.
„Prognozuojame, kad 2014 metais būsime tarp aktyviausiai augančių ekonomikų visoje Europoje, todėl nenuostabu, kad ir mūsų šalies gyventojai nusiteikę optimistiškai. Mūsų tyrimo duomenys rodo, kad lietuviai yra geriausiai savo finansų ateitį vertinantys Europos šalių gyventojai“ ,- sako „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė.
Optimistiškiausiai dėl savo finansinės padėties Lietuvoje nusiteikę Vilniaus regiono gyventojai, 44 proc. jų nurodė, kad tikisi augsiančių pajamų. Taip teigė ir 39 proc. Kauno regione gyvenančių tyrimo dalyvių. Niūriomis nuotaikomis dėl savo finansų perspektyvos išsiskiria Utenos ir Šiaulių regionai, kuriuose po 17 proc. gyventojų prognozuoja savo finansinių galimybių mažėjimą.
Anot tarptautinio tyrimo, kaimynėje Lenkijoje tuo, kad jų finansinė padėtis per artimiausius metus pagerės, tiki 20 proc. gyventojų, Ispanijoje tokių buvo 19 proc., Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje respondentų, kurie optimistiškai vertino savo pajamų perspektyvą, buvo po 17 proc.
Vertinant „Aviva“ grupės tyrimo rezultatus pasaulio mastu, labiausiai išsiskiria Kinijos gyventojai, kurių net 57 proc. teigė, kad jų finansinė padėtis turėtų gerėti. Taip teigė ir 47 proc. Indijos gyventojų, o trečiojoje vietoje liko Jungtinių Amerikos Valstijų gyventojai, kurių 33 proc. tiki, jog per artimiausius metus jų asmeninis arba šeimos biudžetas taps pilnesnis.
Apklausą apie vartotojų taupymo įpročius „Aviva“ grupės užsakymu dvylikoje Šiaurės Amerikos, Azijos ir Europos šalių atliko tarptautinė rinkos tyrimų bendrovė „Ipsos“ . Lietuvoje buvo apklaustas iš viso 1001 respondentas, tyrimo dalyvių amžius buvo nuo 18 iki daugiau nei 55 metų.
„Aviva Lietuva“ yra tarp trijų didžiausių ilgalaikio taupymo paslaugų tiekėjų Lietuvoje. Bendrovė priklauso vienai stambiausių draudimo grupių Europoje „Aviva“. Iš viso įmonė „Aviva Lietuva“, kuri veiklą Lietuvoje pradėjo 2001 metais, aptarnauja 230 tūkst. klientų – gyvybės draudimo klientų įmonė turi 49 tūkst., pensijų fondų – 181 tūkst.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:
Kristina Rekašienė
Komunikacijos skyriaus vadovė
Tel. (8 5) 269 0645, mob. 8 616 82 860, Kristina_Rekasiene@aviva.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...