2012 Vasario 02

Trakai nusitaikė į turizmo lyderio pozicijas

veidas.lt


Pusiaužiemyje skendintys Trakai tik iš pirmo žvilgsnio atrodo visiška ramybės oazė. Čia jau intensyviai rengiamasi turizmo sezonui. Vienas labiausiai lankomų šalies miestų išsikėlė ambicingus planus – tapti turizmo sostine ne tik vasarą.

Trakai – tai senoji sostinė, viso pasaulio karaimų sostinė, irklavimo sostinė, o nuo praėjusių metų pabaigos – ir Kalėdų Senelių sostinė. Žodžiu, absoliuti Lietuvos vizitinė kortelė. Ar maža nedideliam, šalia tikrosios sostinės Vilniaus prigludusiam miestui? Išskirtiniam miestui, kuriame stūksančios Kęstučio ir Vytauto pilys liudija šalies valstybingumo istoriją, o ežerų apsupta unikali medinė architektūra ir išsaugotas natūralus kraštovaizdis pakeri darna ir pirmapradžiu grožiu. Gamta ir gausus kultūros paveldas Trakus daro ypatingus.
„Per metus vien Trakų pilis aplanko apie 300 tūkst. turistų, jų kasmet gausėja. Trakai apgulti vasarą, todėl daug dirbame, kad sezoniškumas mažėtų, o miesto svečiai turėtų ką veikti visais metų laikais. Turime nemažai sumanymų, bet kol kas svarbiausia – artėjantis karštas vasaros sezonas. Jis išskirtinis, nes liepos 11–15 d. Trakuose vyks Pasaulio jaunimo irklavimo čempionatas, kuriame dalyvaus apie tūkstantį sportininkų iš 60 šalių. Miestas atsidurs pasaulio irklavimo sporto epicentre. Intensyviai ruošiamės šiam įvykiui ir nepraleisime puikios progos visam pasauliui pranešti gerą žinią apie Trakus ir Lietuvą“, – žada Trakų rajono savivaldybės meras Vincas Kapočius.
Čempionatui jau užsakyta nemažai miesto viešbučių, kavinių, rengiama kultūros programa. Miestas ir jo gyventojai ketina nustebinti kultūrų įvairove ir svetingumu. Trakų turizmo informacijos centras, beje, pernai pripažintas antruoju sėkmingiausiai dirbančiu Lietuvoje, būsimą čemponatą skelbia ir reklamuoja visose užsienio mugėse ir pristatymuose.
„Ne vien čempionatas skatina sukrusti. Prieš kelerius metus įgiję kurortinės teritorijos statusą, Trakai kasmet vis akivaizdžiau keičiasi. Siekiame, kad juose netrūktų išplėtotos infrastruktūros, įvairių paslaugų, o miestas būtų patrauklus bet kuriuo metų laiku. Šiemet pradedame įgyvendinti miesto želdynų projektą, pagal kurį bus sutvarkytos viešosios erdvės prie savivaldybės, kultūros rūmų ir meno mokyklos. Tikimės, pagaliau startuos Akmenos ir Totoriškių ežerų paplūdimių, naujų prieplaukų, tiltų įrengimo projektas, be to, bus sutvarkyta Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio, esančio senojoje Rotušės aikštėje, teritorija, bus rekonstruojamas pėsčiųjų takas prie Bernardino ežero, ketiname atgaivinti ir senąjį vandens kelią po Trakų ežerus“, – naujus miestovaizdžio gerinimo darbus vardija V.Kapočius.
Meras juokauja, jog seniai sulaužytas stereotipas, kad Trakai – tai pilys, karaimiški kibinai ir ežerai. Miesto svečiai pamėgo lankytis centre „Trasalis – Trakai Resort & SPA“, kuriame teikiamos plataus spektro paslaugos – nuo konferencijų iki vandens pramogų, sveikatinimo ir grožio procedūrų.
Vasarop besilankantiems Trakuose galva svaigsta nuo įvairių renginių, kuriuos iš anksto į savo planus įtraukia užsienio svečiai, ketinantys aplankyti Lietuvą. Štai birželio pradžioje ūš miesto ir Viduramžių šventė, tarptautinis pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Atataria vamzdžiai“, liepą ir rugpjūtį – jau aštuntasis „Užutrakio vakarų“ festivalis atgimusios Užutrakio dvaro sodybos erdvėse, Galvės džiazo fiesta plaukiančiame laive, festivalis „Mes sveikiname Trakus“, lenkų kultūros festivalis „Skambėk, lenkų daina!“, amatų mugės. Tikimasi, kad vėl sukvies pernai nugriaudėjusi tarptautinė totorių šventė – Sabantujus.
„Didėja turistų, miesto svečių lūkesčiai. Mums svarbu, kad atvykusieji neskubėtų palikti Trakų, pabūtų kuo ilgiau. Todėl ėmėme nuosekliai dirbti, kad mažintume sezonų atotrūkį. Pavyzdžiui, svarstome galimybes Trakuose įkurdinti sanatoriją“, – atskleidžia Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė.
Vienas naujausių sezoniškumą mažinančių projektų – praėjusių metų gruodį prasidėję ir iki Trijų karalių vykę „Trakų – Kalėdų Senelių sostinės“ renginiai. Daugiataučiame mieste viešėjo suomių, lenkų, vokiečių, lietuvių Kalėdų Seneliai, šio renginio globėjas buvo Vokietijos ambasadorius Lietuvoje. Be to, praėjusį rudenį prasidėjo naujas muzikinių susitikimų ciklas „Metų laikai“ Trakų bažnyčioje, vyko džiazo vakarai „Apvalaus stalo klube“, nuolat vyksta koncertai Užutrakio dvare.
Pasak A.Kandratavičienės, artimiausiu metu bus toliau gerinama miesto aplinka: rengiamasi intensyviai plėsti dviračių takų tinklą, skatinti ekologišką poilsį, tiesti vis įvairesnius kultūros turizmo maršrutus tiek vasarą, tiek rudenį ir žiemą. Juk Trakai unikalūs visais metų laikais, todėl turizmo sostinių sostinės titulą jie pasistengs pateisinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Trakai CITY accommodation complex Trakai CITY accommodation complex rašo:

    http://www.poilsistrakuose.lt


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...