2010 Birželio 04

VW Touareg

Touareg – prabangus ir modernus visureigis

veidas.lt

"Veido" archyvas

“Volkswagen“ koncernas pristatė naujos kartos . Nors iš pirmo žvilgsnio naujasis visureigis atrodo panašus į pirmtaką, iš tiesų tai yra visai naujas modelis. Jis daug gražesnis, truputį didesnis, turi galingesnius, bet kartu ir ekonomiškesnius variklius.

Vizualiai visureigis atrodo gerokai atnaujintas – priekyje išsiskiria firminės naujo VW dizaino radiatoriaus grotelės, jau pažįstamos iš Golf 6 ir naujojo Polo modelių. Kitokios formos žibintai, kuriuose gali būti sumontuotos “Bi-Xenon” ir LED dienos šviesos. Jos ne tik gerai apšviečia kelią, bet ir pagyvina kėbulo išvaizdą, suteikdamos jam jėgos (gal stiprybės ar agresyvumo???) įspūdį. Naujasis Touareg yra 40 mm ilgesnis ir 20 mm žemesnis (4758 mm ilgio ir 1724 mm aukščio) už savo pirmtaką, tačiau viduje – erdvesnis. Gera žinia ta, kad atnaujintas Touareg yra 200 kg lengvesnis už senesnį modelį, todėl nenuostabu, kad pagerėjo manevringumas ir ekonomiškumas.

Patogus salonas ir gausi papildoma įranga

Gerokai patobulintas kėbulo dizainas harmoningai dera prie atnaujinto automobilio vidaus. Kokybiškomis medžiagomis jau nenustebinsi net VW Polo pirkėjų, tad savaime suprantama, kad Touareg visureigyje jos pačios geriausios.Ypač patogios elektra valdomos vairuotojo ir priekinio keleivio sėdynės. Idealią sėdinčiojo laikyseną užtikrina ir elektropneumatinė šoninių atlošo atramų reguliavimo sistema. Naujojo Touareg saloną galima dar labiau pagražinti ir pritaikyti savo skoniui bei poreikiams. Pavyzdžiui, užsisakyti dekoratyvinius riešutmedžio medienos elementus. Visos salono detalės bei sėdynių apmušalai – nepriekaištingos kokybės. Viduje erdvu, o ir bagažinės dydis džiugina – vietos joje užteks viskam.

Važiavimo saugumą užtikrina tolimųjų šviesų žibintų dinaminio reguliavimo sistema “Dynamic Light Assist”. Įjungus tolimųjų šviesų žibintus, įsijungia ir speciali erdvę priešais automobilį sekanti vaizdo kamera. Jai užfiksavus priešais atvažiuojančio automobilio šviesas, naujojo Touareg žibintai automatiškai sureguliuoja apšvietimo zoną ir padidina švietimo nuotolį, kartu neakindamas priešpriešiais atvažiuojančio automobilio vairuotojo. Naujasis Touareg – pirmasis pasaulyje automobilis, kuriame įdiegta ši apšvietimo technikos naujovė. Taip pat jam montuojama aplinkos apžvalgos sistema “Top View”, kurios vaizdo kameros padeda orientuotis važiuojant riboto matomumo vietomis.

Varikliai

Iš pradžių Lietuvoje bus siūlomi trys varikliai – du dyzeliniai ir hibridinis. Silpniausias 3.0 V6 dyzelis variklis pasiekia 240 AG ir 550 Nm sukimo momentą. Jis komplektuojamas su aštuonių laipsnių automatine pavarų dėže ir vidutiniškai sunaudoja 7,4 l dyzelino 100 km kelio. Galingesnio 4.2 V8 TDI variklio galia 340 “arklių”, o sukimo momentas – 800 Nm. Jis pakeitė nebegaminamą V10 TDI variklį. Su šiuo varikliu Toureg 100 km/h greitį pasiekia per 6 sekundes ir nėra labai ėdrus – tik 9,1 l/100 km.

Svarbi naujiena – atnaujintas Touareg bus siūlomas ir su hibridiniu agregatu. Tai bus 3.3 V6 (333 AG) benzininį motorą su kompresoriumi ir elektros variklį (52 AG) turintis modelis. Veikdami kartu jie sukuria 379 AG galingumą ir 580 Nm sukimo momentą. Vidutinės visureigio hibridinės versijos degalų sąnaudos sieks 8,2 l/100 km. Iki 50 km/h greičio galima bus važiuoti naudojant vien elektros energiją. Nuo 0–100 km/h hibridas įsibėgėja per 6,5 sekundės. Naujasis Volkswagen Touareg hibridas standartiškai bus komplektuojamas su jau minėta aštuonių laipsnių automatine pavarų dėže.

Išvada

Atrodo, kad naujasis VW visureigis visais atžvilgiais pranoksta pirmtaką. Visų pirma jis yra gražesnis, atrodo daug moderniau ir dinamiškiau. Nors grožio procedūros visuomet sukelia daug ginčų, tačiau tikrai ne šiuo atveju. Taupesni ir galingesni varikliai nekelia abejonių. Manome, kad ir toliau populiariausiu išliks 3.0 V6 TDI variklis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...