2011 Birželio 15

Tiriama Šilutės rajone gamtai padaryta žala

veidas.lt

BFL

Šilutės rajono savivaldybė pirmadienį atšaukė dėl Traksėdžių durpyne kilusio gaisrą paskelbtą ekstremalią situaciją Šilutės, Saugų ir Kintų seniūnijose.

Didžiulius plotus išdeginęs gaisras kilo praėjusią savaitę. Gaisras buvo lokalizuotas birželio 9 dieną, o dar po paros - likviduotas. Jį gesino gausios ugniagesių, karių, miškininkų pajėgos, buvo pasitelktas kariuomenės sraigtasparnis.

Kadangi Šilutės rajono Traksėdžių durpyne birželio 6 dieną kilęs gaisras padarė didžiulės žalos aplinkai, Aplinkos ministerija kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą (PAGD) prašydama įvertinti, ar bendrovė “Klasmann-Deilmann Šilutė“, eksploatuodama šį durpyną, laikėsi visų durpynų gaisrinės saugos reikalavimų.

Pasak Aplinkos ministerijos, šio departamento išvados padės išsiaiškinti gaisro aplinkybes.

Aplinkos ministerijos kancleris Robertas Klovas teigia, kad gaisras Traksėdžių durpyne sunaikino neįkainojamą mūsų gamtos turtą – Aukštumalos pelkės ekosistemą, saugomą Aukštumalos telmologiniame draustinyje. Aukštumalos aukštapelkėje buvo aptiktos europinės svarbos buveinės, kurias būtina tausoti ir išsaugoti. Tai natūralūs distrofiniai ežerai, aktyvios aukštapelkės, degradavusios aukštapelkės, plikų durpių saidrynai, pelkiniai miškai, pelkėti lapuočių miškai. Šiose buveinėse aptikta nemažai augalų bendrijų. Nuo gaisro Traksėdžių durpyne nukentėjo ir valstybinis miškas. Nors čia operatyviomis miškininkų ir gaisrininkų pastangomis ugnį pavyko pažaboti, liepsnos ir miške paliko savo pragaištingų pėdsakų.

Durpyno gaisro metu padarytos žalos aplinkai dydį šiuo metu vertina Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos laikinojo viršininko Rimanto Mačijausko teigimu, po gaisro likvidavimo savaitgalį gaisravietėje budėjo ugniagesiai, miškininkai bei durpyno darbuotojai. Buvo rasta 15 nedidelių gaisro židinių. R.Mačijauskas savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje pirmadienį sakė, kad durpyną toliau turėtų prižiūrėti miškų urėdija, kadangi palikti durpyną be priežiūros yra labai pavojinga.

Šilutės rajono savivaldybės gydytoja Alma Vendzelienė pritarė ekstremaliosios situacijos atšaukimui bei nurodė, kad dėl kilusio gaisro durpyne nebuvo gauta gyventojų nusiskundimų.

Šilutės rajono savivaldybė skelbia, kad komisija nutarė įpareigoti bendrovę “Klasmann-Deilmann Šilutė” ir Šilutės miškų urėdiją nuolat stebėti durpyno ir miško teritorijas bei vykdyti gaisro židinių gesinimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...