2011 Gegužės 20

Tikisi Vokietijos paramos infrastruktūros projektams

veidas.lt

BFL

Lietuva tikisi Vokietijos paramos svarbiems tarptautiniams infrastruktūros projektams ir pastangoms užtikrinti, kad atominių elektrinių statybos netoli Lietuvos ir visos Europos Sąjungos sienų planai būtų vykdomi laikantis aukščiausių tarptautinių saugumo standartų. Tokius lūkesčius išsakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis per pokalbį su Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministre Kornelija Pyper (Cornelia Pieper).

A. Ažubalis teigė, kad Lietuva yra labai susirūpinusi Rusijos ir Baltarusijos planais statyti naujas atomines elektrines šalia sienos su Lietuva, kurie neatitinka tarptautinių atominės saugos standartų.

“Mes už stiprią Europą, kurioje laikomasi taisyklių. Bendrų taisyklių reikia laikytis ir branduolinės saugos srityje, tai padės išvengti nelaimių ir katastrofų”, – Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai cituojamas A. Ažubalis.

Susitikime paliestos ir pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai, santykių su Baltarusija, kultūrinio bendradarbiavimo temos.

Abi šalys skiria ypatingą dėmesį Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmečiui. Šia proga bus surengta paroda, skirta Lietuvos diplomatinės atstovybės Vokietijoje istorijai, vyks kiti renginiai.

Susitikime buvo pabrėžta, kad plėtojant dvišalius santykius ir galvojant apie ES ateitį labai svarbu sudaryti geras sąlygas jaunimo bendravimui, kalbų mokymuisi, svarbu kartu rūpintis Europos vertybių perdavimu jaunajai kartai.

Viešnios iš Vokietijos programoje taip pat numatytas apsilankymas Žydų kultūros ir informacijos centre, Švietimo ir mokslo ministerijoje, dalyvavimas oficialiame Tarptautinių Hanzos dienų atidaryme Kaune ir susitikimas su Kauno miesto savivaldybės atstovais.

Lietuva ir Vokietija diplomatinius santykius atkūrė 1991 metų rugpjūčio 28 dieną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...