2011 Kovo 13

Žemės drebėjimas

Tikimybė pasiekti Lietuvą labai maža

veidas.lt

Tikimybė, kad radioaktyvios medžiagos iš Japonijos galėtų pasiekti Lietuvą, yra labai maža, sekmadienio vakarą pranešė Radiacinės saugos centras.

Išplatintame pranešime centras nurodė, kad tuo atveju, jei dėl nesklandumų Japonijos atominėse elektrinėse atsirastų radioaktyvių medžiagų išmetimai, jie galėtų paveikti gyventojus tik lokaliai.

“Tikimybė, kad radioaktyvios medžiagos galėtų su atmosferos pernaša pasiekti Lietuvą, yra labai maža, praktiškai tokia tikimybė eliminuojama”, – sakoma pranešime.

Pagal esamas prognozes, patekusios į aplinką radioaktyviosios medžiagos būtų nešamos Ramiojo vandenyno link, artimiausias žemynas – Pietų Amerika.

“Kol šios medžiagos pasiektų mūsų šalies teritoriją (jeigu ir pasiektų), praeitų daug laiko bei dėl sklaidos atmosferoje radioaktyvioji tarša labai sumažėtų, praktiškai iki neišmatuojamų dydžių”, – informavo Radiacinės saugos centras.

Pranešime teigiama, kad šiuo metu jokios grėsmės gyventojai sveikatai nėra, jokių pokyčių matuojant gamtinį jonizuojančiosios spinduliuotės foną nestebima.

Sekmadienį nepaprastoji padėtis paskelbta antrojoje – Onagavos atominėje elektrinėje, kur po žemės drebėjimo buvo užfiksuota pernelyg didelė spinduliuotė.

Šeštadienį, kitą dieną po didžiausio per visą Japonijos istoriją žemės drebėjimo ir cunamio, senstančioje Fukušimos 1-ojoje atominėje elektrinėje sprogo reaktoriaus dalis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...