2010 Gruodžio 17

Apdovanojimas

“The Economist” Lietuvos prezidentei skyrė “metų išsišokėlės” titulą

veidas.lt

Ji atsisakė pasirodyti vakarienėje su JAV prezidentu Baracku Obama (Baraku Obama), ji pasmerkė naująją JAV ir Rusijos sutartį dėl strateginės branduolinės ginkluotės (angl. START), dar labiau įsiutinusi JAV administraciją.

Panašu, kad ji taip pat giria autokratinį Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką, šiam siekiant naujos kadencijos šiose pareigose.

Už šiuos “nuopelnus” įtakingas Didžiosios Britanijos savaitraštis “The Economist” Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei skyrė “metų išsišokėlės” titulą.

“Ji galėtų patekti į Baltuosius rūmus tik tuo atveju, jei atvažiuotų su kitais turistais”, – pareiškė neįvardytas leidinio cituojamas JAV Nacionalinės saugumo tarybos pareigūnas.

“D.Grybauskaitė, dirbdama Europos Komisijoje (EK), kurioje buvo atsakinga už biudžetą, ėjo savo pareigas puikiai, bet prezidentės pareigos pasirodė esančios kitokios”, – rašo įtakingas verslo leidinys.

Lietuvos prezidentė atsisakė dalyvauti balandžio pradžioje JAV prezidento Prahoje surengtoje vakarienėje Rytų Europos šalių lyderiams. D.Grybauskaitė teigė nenorinti kelti šampano taurės už sutartį, kuri gali pakenti Europos saugumui.

Į “The Economist” metų apdovanotųjų sąrašą pateko ir Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis, gavęs “Gudinio” prizą už politinį išgyvenimą.

“Tikrosios ištvermės” titulas atiteko Lenkijai, “spindulėlio” apdovanojimas – Čekijos kovotojams su korupcija, o “juodosios dėžės” apdovanojimas skirtas Vengrijos prezidentui Viktorui Orbanui.

Januso prizas, skiriamas už veidmainystę, duotas Prancūzijai dėl jos rasistinio požiūrio į romų imigrantus, o “stebuklingosios lazdelės” apdovanojimas teko B.Obamos administracijai.

Pagrindinis metų apdovanojimas – “auksinio kaliko” titulas – atiteko Estijai, kuri nuo kitų metų sausio 1-osios įsiveda eurą. Ji bus viena iš vos dviejų euro zonos narių, kurios faktiškai patenkins skolos ir biudžeto deficito taisykles. Kita šalis yra Liuksemburgas.

“Būti vienintele šalimi, kuri atitinka svarbiausias pagrindinių Europos žemyno klubų taisykles, šaliai, kuri vos prieš du dešimtmečius atsikratė sovietinės okupacijos, yra triumfas”, – teigia “The Economist”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...