2010 Gegužės 25

Tendencijos

Tėvystės atostogų einančių vyrų – triskart daugiau

veidas.lt

Lietuvoje vyrų, pasiryžusių imti atostogas vaikui auginti, pernai, palyginti su užpernai, beveik padvigubėjo. Tačiau žiūrint į procentinę išraišką jų vis dar mažokai. Pernai motinystės (tėvystės) pašalpas gavo 23,2 tūkst. tėvelių, auginančių vaikučius iki metukų, bet vyrų tarp jų tebuvo 8,1 proc. O galimybe auginti atžalą nuo metukų iki dvejų ir gauti motinystės (tėvystės) pašalpas pernai pasinaudojo 23 tūkst., tačiau tarp jų vyrų buvo dar mažiau – 5,9 proc.

“Vyrų, išeinančių vaiko auginimo atostogų, daugėja, bet jų vis dar palyginti nedaug. Pernykštis padidėjimas, manyčiau, galėjo būti susijęs ne tiek su visuomenės, kiek su darbo rinkos pokyčiais – didėjančiu nedarbu”, – sako Lietuvos socialinių tyrimų centro Demografinių tyrimų centro vadovė habil. dr. Vlada Stankūnienė.
Priminsime, kad 2009 m. vyrų nedarbas didėjo sparčiau nei moterų: 2009 m. jis siekė 17 proc. ir per metus šoktelėjo 2,8 karto, o moterų – 10,4 proc. ir per metus padidėjo 1,9 karto.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...