2016 Kovo 22

Teroras

Teroras Briuselyje: ką žinome (34 žuvę, virš 250 sužeista)

veidas.lt

 

"Scanpix" nuotr.

Teroro atakų serija sudrebino Europos Sąjungos sostine vadinamą Briuselį. Kol kas informacija ateina prieštaringa, bet aišku viena – tokio teroristų puolimo Briuselis dar nematė. Ką tiksliai žinome:

Maždaug 8 val. ryto (vietos laiku) Briuselio “Zavetem” oro uoste nugriaudėjo du sprogimai išvykimų registracijos salėje. Vieną, kaip įtariama, surengė du mirtininkai – broliai El Bakraoui.

Dar vienas sprogimas nugriaudėjo ES biurų rajone “Maalbeek” metro stotyje.

Iš pradžių pranešta, kad žuvo mažiausiai 13 žmonių, dar 35 buvo sužeisti. Vėliau aukų skaičius ženkliai išaugo iki 34 žmonių, o sužeistųjų skaičius perkopė 250. Informacijos apie nukentėjusius Lietuvos piliečius kol kas nėra.

Taip pat pranešta apie šūvius, kurie esą buvo girdėti prieš pat sprogimus prie skrydžių su “American Airlines” ir “Brussels Airlines” registracijos stalų. Liudininkai teigė, kad girdėjo arabiškus šūkius.

"Scanpix" nuotr.

Belgija paskelbė aukščiausią teroro pavojaus laipsnį. Oro uostas buvo uždarytas, kaip ir metro. Taip pat neveikė visas visuomeninis transportas Briuselyje.

Atsakomybę už atakas prisiėmė “Islamo valstybė” (ISIS arba “Daesh”) ir pažadėjo surengti daugiau tokių išpuolių.

Policija taip pat surengė kratas įtariamųjų namuose ir rado ISIS vėliavą bei daugiau sprogmenų.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...