2011 Sausio 30

Turizmas

Teminių ekskursijų – dvigubai daugiau

veidas.lt

Prieš trejus metus ekskursijos Lietuvos didmiesčiuose dažniausiai būdavo rengiamos užsieniečiams ir Lietuvos moksleiviams. Tačiau per pastaruosius metus situacija iš esmės pasikeitė.

Šiandien didžiuosiuose Lietuvos miestuose organizuojama keliasdešimt teminių ekskursijų, – jas renkasi ne tik užsieniečiai ir ne tik vaikai.

Tarkime, 2007 m. Vilniuje pradėjus organizuoti temines ekskursijas, jų buvo apie dešimt. Dabar galima rinktis net iš dvidešimt vienos, jas galima užsisakyti bet kada, svarbu, kad susidarytų grupė.

Kiekvieną šeštadienį organizuojamos tokios ekskursijos kaip “Vilniaus vienuolynai”, “Linksmai apie sunkmečius Vilniuje”, “Nuo pirties iki operacinės”, “Žymiausios Vilniaus moterys ir meilės istorijos” ir kt., į kurias kviečiami visi norintys. Vilniaus turizmo informacijos centro projektų vadovė Paulė Tamuliūnaitė sako, kad tokios ekskursijos populiaresnės tarp lietuvių, o užsieniečiai mieliau renkasi pažintines.

“Pavasarį ir vasarą kas mėnesį susidaro po dvidešimt grupelių. Sausį buvo septynios grupės”, – paaiškina P.Tamuliūnaitė. Anot Kauno turizmo informacijos centro vadybininkės Simonos Giržadaitės, laikinojoje sostinėje organizuojamomis ekskursijomis žmonės ypač domėjosi prieš Kalėdas. “Gruodį kasdien susirinkdavo dvi trys grupės.

Dabar į šeštadienines ekskursijas susirenka maždaug po penkiolika kauniečių. Kitos bangos laukiame prieš Valentino dieną. Šiai šventei ruošiame tris naujas ekskursijas. Farmacijos muziejuje kviesime ragauti meilės gėrimo, siūlysime pasimokyti šokti viduramžių šokių, pasikalbėti su vienuoliais”, – supažindina S.Giržadaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...