2015 Rugpjūčio 25

Telecentro spurtas žada dar daugiau naujovių – PR

veidas.lt

Shutterstock

PR

Nebeįsivaizduojame savo gyvenimo be radijo klausymosi automobilyje važiuojant į darbą, vakaro be naujienų laidų ar gero filmo, o tuo labiau – be spartaus naršymo internete. Už šių kasdienių ritualų dažnai stovi Lietuvos radijo ir televizijos centras – Telecentras. Nors kitais metais ši įmonė švęs devyniasdešimtmetį, inovacijos jai nesvetimos, be to, Telecentras gali pasigirti gerėjančiais finansiniais rodikliais.

Vaiva SAPETKAITĖ

Kuklus inovatorius, dirbantis mūsų patogumui

Telecentras teikia radijo ir televizijos programų siuntimo, televizijos reportažų perdavimo, duomenų perdavimo, interneto ir telefonijos paslaugas visoje Lietuvoje. Jų užuomazgos siekia 1926 m. birželį, kai Kauno radijo siųstuvais pradėtos siųsti lietuviškos radijo programos. Nuo tada nueitas ilgas kelias: pirmoji TV transliacija, Vilniaus TV bokšto statyba, analoginio TV tinklo išjungimas ir skaitmeninio startas, 4G interneto diegimas, duomenų perdavimo paslaugų plėtra ir kita.

Šiuo metu Telecentras dirba prie kelių stambių inovacinių projektų: ką tik užbaigtas antžeminės skaitmeninės televizijos kokybės gerinimo ir aprėpties didinimo projektas (ST1 tinklo plėtra), plečiamas duomenų centrų paslaugų asortimentas, modernizuojamas interneto paslaugos MEZON 4G tinklas – „WiMax“ technologija keičiama į LTE, parengtas Vilniaus televizijos bokšto rekonstrukcijos koncepcijos architektūrinis sprendimas.

 

Lietuviška televizija pasieks daugiau žiūrovų

Mažiau nei prieš mėnesį Telecentras užbaigė didelį darbą: dėl antžeminės skaitmeninės televizijos nacionalinio televizijos tinklo plėtros aprėptis pasiekė net 96,7 proc. Lietuvos teritorijos. Tinklo pajėgumų padidinimas užtikrino kokybišką televizijos programų transliaciją Lietuvos pasienio gyventojams.

Paprastai tariant, įdiegus didesnio galingumo siųstuvus, toliau nuo centrinių gyvenviečių, atokiose miškingose, kalvotose pasienio zonose ir gretimose lietuvių gyvenamose  vietovėse už  Lietuvos teritorijos ribų įsikūrę gyventojai jau gali matyti kokybišką transliacijų vaizdą, o kita dalis gyventojų, iki šiol neturėjusių galimybės matyti nemokamų antžeminės televizijos programų, jas mato be trukdžių. Galingesni siųstuvai pastatyti Nidoje, Tauragėje, Jurbarke, Ignalinoje, Visagine, Švenčionyse, o Dieveniškėse, atsižvelgiant į vietovės ypatumus, buvo sumontuotas papildomas siųstuvas. Telecentras užtikrina 10-ies nemokamų televizijos programų siuntimą: LRT, LRT KULTŪRA, LNK, TV6, BTV, TV3, „Info TV“, „Liuks!“, TV1, TV8.

Laukia Vilniaus televizijos bokšto rekonstrukcija

Vienas matomiausių artėjančių projektų – Vilniaus televizijos bokšto rekonstrukcija ir teritorijos aplink jį pertvarka. Dar balandį buvo paskelbti TV bokšto rekonstrukcijos koncepcijos architektūrinio konkurso nugalėtojai, kuriais dėl aukštos meninės kokybės ir funkcionalumo tapo Ryčio Mikulionio architektūros studijos „Plazma“ autoriai.

Pagal laimėjusį projektą tris pagrindinius bokšto taurės aukštus siūloma sujungti laiptais, 19-ame aukšte norima įrengti uždarą apžvalgos aikštelę, 3D kino salę, interaktyvius ekspozicijos elementus, o 20-ajame – atvirą apžvalgos aikštelę. Tiesa, koncepciją dar žadama analizuoti ir tobulinti, kad būtų prieita ne tik prie tinkamo, bet ir prie finansiškai optimalaus plano.

 

Duomenų centrų plėtra

Kitas svarbus projektas – daugiau nei 8 metrų gylyje po žeme, Vilniaus televizijos bokšto cokoliniame aukšte, atidarytas antrasis duomenų centras (pirmasis atidarytas 2008 m.), orientuotas į didėjančius smulkiojo ir vidutinio verslo poreikius.

Pagal TIER3 patikimumo kategorijos reikalavimus įrengti duomenų centrai turi pirmąją  elektros patikimumo kategoriją, tris nepriklausomus elektros tiekimo įvadus, nepriklausomus optinių kabelių įvadus, modernias mikroklimato valdymo bei gaisro gesinimo sistemas, tinklo ir sistemų darbo stebėjimo sistemas. Kitas pliusas yra tas, kad požeminiai duomenų centrai leidžia veiksmingiau naudoti elektros energiją.

 

4G tinklo modernizavimas

Vienas svarbiausių Telecentro projektų šiais metais – 4G tinklo modernizavimas. 4G duomenų perdavimo paslaugas Telecentras pradėjo teikti 2009 m., pasirinkęs tuo metu pažangiausią „WiMax“ technologiją, kuri konkuravo su kita ketvirtos kartos technologija LTE. Vis dėlto laikas parodė, kad ateitis priklauso pastarajai, todėl Telecentras priėmė sprendimą modernizuoti savo 4G tinklą ir nuo „WiMax“ technologijos pereiti prie LTE. Pradėjus teikti paslaugas LTE technologija, MEZON vartotojai naudosis spartesniu, aukštesnės kokybės internetu.

 

Ekonominis atsigavimas dėl vadybos pokyčių

Telecentras pagirtinas ne tik dėl sėkmingo inovatyvių projektų įgyvendinimo, bet ir dėl gerėjančios ekonominės bendrovės situacijos. 2014 m. įmonė išlipo iš nuostolių, o 2015 m. pirmąjį pusmetį Telecentras gavo 9,438 mln. eurų pajamų ir uždirbo 150,5 tūkst. eurų pelno prieš apmokestinimą. 2015 m. įmonės pirmojo pusmečio EBITDA sudaro 2,9 mln. eurų, o EBITDA marža siekia 30,7 proc. Pabrėžtina, kad šiai įmonei pavyko grąžinti visas paskolas.

Toks pakilimas – ne atsitiktinumas. Prie to daug prisidėjo atnaujinta vadovų komanda, kurią papildė telekomunikacijų sektoriaus ekspertai. Taip pat sąmoningai imtasi pertvarkų, siekiant efektyviau valdyti turtą ir kitus išteklius, sumažinti sąnaudas bei ilgalaikius įsipareigojimus, kad Telecentras išliptų iš nuostolių ir dirbtų tvariai. Keletas tokių pertvarkų: pernai rugsėjį įsigaliojo nauja bendrovės organizacinė struktūra, buvo išgrynintos atskirų padalinių ir pareigybių atsakomybės, taip pat atsisakyta su pagrindine veikla nesusijusių funkcijų vykdymo – šios perduotos išoriniams paslaugų teikėjams.

„Siekiame, kad įmonė dirbtų efektyviai konkurencingoje informacinių technologijų ir telekomunikacijų rinkoje ir duotų pelno akcininkams. Atsižvelgdamas į akcininko lūkesčius bei nustatytus veiklos principus Telecentras ir toliau sieks užtikrinti didesnį įmonės turto naudojimo efektyvumą bei demonstruoti gerus veiklos rezultatus“, – apibendrina Telecentro generalinis direktorius Remigijus Šeris.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...