2010 Rugsėjo 07

Prezidentės patarėja

Teismus kontroliuoti turėtų visuomenė

veidas.lt

Į teismų administravimo kontrolės mechanizmą ketinama įtraukti ir visuomenės atstovus, antradienį sakė prezidentės patarėja.

Atitinkamas Teismų įstatymo pataisas Dalia Grybauskaitė turėtų pateikti artimiausiu metu, teigė patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė. Anot jos, šiame projekte minimos tokios kontrolės sritys, kaip asmens skundų tyrimas dėl Teisėjų etikos kodekso reikalavimų laikymosi, nešališko bylų skirstymo, nepateisinamai ilgo bylų nagrinėjimo.

“Įstatymo pataisomis bus siūloma nustatyti galimybę teismų administracinėje veikloje dalyvauti subjektams, kurie nėra teismų sistemos pareigūnai. Tai reiškia, kad teismų pirmininkai ir Teisėjų taryba turės teisę sudaryti teismų ir teisėjų administracinės veiklos tyrimo komisijas, kuriose galėtų dalyvauti kitų institucijų, įstaigų, organizacijų specialistai, mokslininkai arba kiti asmenys, t.y. visuomenės atstovai, kurie būtų nepriklausomi ir niekaip tyrimo išvadomis nesuinteresuoti asmenys”, – sakė S.Cirtautienė.

Anot jos, šiuo metu teismų pirmininkų atliekamas teisėjų administracinės veiklos tyrimas kartais kelia tam tikrų abejonių tiek visuomenei, tiek patiems teisėjams.

“Vienais atvejais teigiama, kad teismų vadovai į žmonių skundus tiria tik formaliai, kitais atvejais – kad teismų vadovai priima principingas išvadas norėdami susidoroti su neįtinkančiais teisėjais”, – kalbėjo prezidentės patarėja.

S.Cirtautienės teigimu, siūlomos pataisos turėtų sudaryti sąlygas ir užtikrinti kuo išsamesnį teismų ir teisėjų veiklos tyrimą bei pašalinti bet kokias abejones galimų tyrimo neobjektyvumu. Tai esą turėtų pakelti visuomenės pasitikėjimą teisingumo vykdymo sistema.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...