2011 Gegužės 31

Teismų įstatymo pataisos paspartins bylų nagrinėjimą

veidas.lt

"Veido" archyvas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pasirašė Teismų įstatymo pataisas, kurios, šalies vadovės manymu, paskatins greitesnes teisėjų perkėlimo ir atrankos procedūras, lems efektyvesnį teisėjų darbo krūvio paskirstymą bei paspartins teismo bylų nagrinėjimą.

Šios pataisos užtikrins galimybę prezidentei ir Teisėjų tarybai efektyviau spręsti teisėjų darbo vietos keitimo klausimus, perkeliant juos iš mažą darbo krūvį turinčio teismo į tą teismą, kurio darbo krūvis yra per didelis, pranešė Prezidentūra.

Pasak pranešimo, anksčiau valstybės vadovės iniciatyva pakeista teisėjų atrankos tvarka jau davė labai akivaizdžių rezultatų: keturis kartus sumažėjo laisvų teisėjų etatų skaičius ir dabar yra pats mažiausias per 10 metų, o tai skatina greitesnį bylų nagrinėjimą, nes kiekvienas naujas teisėjas sumažina jau dirbančių teisėjų darbo krūvį, leidžia teismams išnagrinėti daugiau bylų ir kokybiškiau vykdyti teisingumą.

Prezidentė D. Grybauskaitė ir toliau žada skirti ypatingą dėmesį efektyviai teismų darbo veiklai užtikrinti. Artimiausiu metu šalies vadovė teiks Seimui Konstitucinio Teismo bei Administracinių bylų teisenos įstatymo pataisas, kurios sudarys realias galimybes paspartinti labai svarbių bylų nagrinėjimą Konstituciniame Teisme ir Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...