2010 Balandžio 16

Vairuotojo teisės

Teisių dėl pažeidimų netekę vairuotojai jas susigrąžina teismuose

veidas.lt

Teisėjų pritaikytos išlygos 2009 metais prie vairo sugrąžino kone pusę tūkstančio asmenų, kurie buvo netekę vairuotojo pažymėjimo už tai, kad paspruko iš avarijos vietos.

Praėjusiais metais, už pasišalinimą iš avarijos vietos buvo nubausti 1323 vairuotojai. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK) už tokį nusižengimą numato itin griežtą bausmę – teisė vairuoti atimama 3-5 metams ir skiriama 3000-4000 litų bauda.

Kaip rašo dienraštis “Lietuvos rytas”, vienintelė įmanoma išlyga – bauda gali būti pakeista areštu. Bet teisę vairuoti prarado 927 iš 1323 vairuotojų. 396 asmenims buvo pritaikyta švelnesnė, nei numato įstatymas, bausmė, todėl jie atsipirko bauda.

Praėjusiais metais į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą atkeliavo 5505 vien administracinių teisės pažeidimų bylos, šiemet – dar 1292. Didžiąją dalį šio teismo darbo sudaro kelių eismo taisyklių pažeidėjų apeliacijos. Pernai LVAT nagrinėjo 3405 tokias bylas.

Pirmosios instancijos teismuose 2009 metais išnagrinėta beveik 50 tūkstančių Kelių eismo taisyklių pažeidėjams iškeltų bylų.

“Praktika tokia – skundžiama apie 10 procentų visų bylų dėl KET pažeidimų”, – sakė Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius.

Pirmosios instancijos teismo nutartis skundžia ne tik pažeidėjai, bet ir patys pareigūnai. Lietuvos policijos generalinio komisaro nurodymu skundžiami visi teismo nutarimai, kuriais pažeidėjui pritaikoma švelnesnė, nei numato įstatymas, bausmė.

Parlamentarės Astos Baukutės sutuoktinis 49 metų Kęstutis Rupulevičius praėjusių metų rugsėjo mėnesį nuvertė šviesoforą Vilniuje ir paspruko iš avarijos vietos.

Vilniaus apylinkės teismas lapkričio 6-ąją iš K.Rupulevičiaus atėmė teisę vairuoti 4 metams ir 3 mėnesiams ir skyrė 3700 litų baudą. Šį sprendimą LVAT apskundęs K.Rupulevičius tebevairuoja iki šiol.

26 metų europarlamentaro Rolando Pakso žentas Aivaras Stumbras per pastaruosius metus 32 kartus buvo baustas už KET pažeidimus, bet irgi tebevairuoja. Priežastis ta pati – teisę vairuoti atėmę visi teismo nutarimai buvo apskųsti LVAT.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...