2014 Liepos 05

Deividas Kriaučiūnas

Teisininkas, vos netapęs istoriku

veidas.lt


Dešimtmetį Europos teisės departamentui vadovaujantis Deividas Kriaučiūnas šiemet išrinktas Metų valstybės tarnautoju. Su D.Kriaučiūnu kalbamės apie darbą departamente, jaunuosius valstybės tarnautojus ir kita linkme galėjusią pasisukti karjerą.

VEIDAS: Ne pirmus metus kolegos valstybės tarnautojai, rinkdami Metų valstybės tarnautoją, įvertina jus gan aukštais balais, o šiemet pagal balsų skaičių skyrė Metų valstybės tarnautojo nominaciją. Ką jums reiškia šis įvertinimas? Ar labai nustebino?
D.K.: Įvertinimas man iš tiesų buvo labai netikėtas. Tikrai nelaikau savęs tobulu valdininku, tad šis įvertinimas nustebino, ypač turint galvoje, kad apklausiama buvo daug ir labai įvairių valstybės tarnautojų, kurie tiesiogiai manęs nepažįsta. Tuo požiūriu buvo labai maloniai netikėta. Aš manau, kad valstybės tarnyboje yra tikrai daug profesionalių savo srities specialistų. Matau, kad tikrai yra žmonių, kurie sprendžia rimtas ir didelio masto problemas. Turime daug institucijų, kurios priėmė daugybę puikių sprendimų, kurių gal tiesiog nelabai vertina. Kaip pavyzdys – Mokesčių inspekcija. Aš visą laiką sakau, kad tai turbūt geriausia institucija Lietuvoje, turint galvoje, kiek ji siūlo visiems vartotojams, mokesčių mokėtojams, paslaugų. Per daugelį metų, kadangi tenka pačiam nemažai susidurti, tikrai matau tą progresą.
VEIDAS: Kaip vertinate departamento kolektyvą, su kuriuo dirbate?
D.K.: Kolektyvu esu labai patenkintas. Tai labai atsakingas, labai jaunas kolektyvas, norintis realizuoti save: tik duok laisvę, galimybę, parodyk pasitikėjimą, ir turėsi puikų rezultatą. Manau, nesuklysiu teigdamas, kad bet kuriame kolektyve, jeigu rodai iniciatyvą, parodai, kad darbas tau įdomus, bandai save realizuoti, – visada bus suteikta galimybė.
VEIDAS: Metų valstybės institucijos rinkimuose Europos teisės departamentas, surinkęs 18 balų, užėmė ketvirtą vietą. Kaip vertinate paties departamento veiklą, gal išskirtumėte svarbiausius institucijos veiklos darbus?
D.K.: Mūsų departamento funkcija yra tarsi dvejopa. Kontroliuojame kitus, reiškiame pastabas, žiūrime, kad laiku būtų įgyvendinama ES teisė (o paprastai kontrolės institucijų niekas nemėgsta). Antra mūsų darbo pusė yra padėti institucijoms, suteikti teisinę pagalbą – kaip advokatui padėti savo klientui išspręsti problemas ar pakonsultuoti. Anksčiau mes kontrolės funkcijos neturėjome, ši funkcija nuo 2009 m. perduota iš Vyriausybės kanceliarijos. Kai buvo perduota kontrolės funkcija, kažkas iš kolegų pajuokavo, kad dabar gerų departamento reitingų nebematysime. Tačiau jei pastaraisiais metais mūsų institucija taip yra vertinama, vadinasi, tą kontrolės funkciją vykdome protingai.
O vieno reikšmingiausio darbo įvardyti tikriausiai negalėčiau. Nuosekliai dirbame taip, kaip advokatas kiekvieną dieną dirba su savo klientu – teikia pagalbą visais klausimais, kurie šiam kyla. Ir advokatui didžiausias įvertinimas yra tada, kai jo patarimas kažkam padeda, net ir pačiu smulkiausiu klausimu.
Mes kiekvieną dieną turime daugybę problemų, bandome ieškoti sprendimų. Ir jei pavyksta rasti geriausią sprendimą ir įtikinti, kad tai tikrai geriausias sprendimas, ir jis yra priimamas, mums tai išties didelis įvertinimas. Tokių sprendimų yra daug, ir kai Seimas, Vyriausybė ar ministerijos atsižvelgia į mūsų pastabas ir turime geresnį rezultatą, kokybiškesnį projektą, tai čia yra tas pagrindinis įvertinimas.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 262014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-26-2014-m

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...