2012 Balandžio 09

Remigijus Šimašius

Teisingumo minstras apie Garliavos įvykius

veidas.lt

TRYS KLAUSIMAI

Remigijui Šimašiui, teisingumo ministrui

VEIDAS: Kokias pagrindines klaidas padarė teisinės institucijos, kad neužkirto kelio dabartinei situacijai Garliavoje? Ką Jūs konkrečiai padarėte ir ką ketinate padaryti situacijai išspręsti?
R.Š.: Pradėčiau nuo policijos, kuri, prieš kelerius metus priimdama velionio Drąsiaus Kedžio pareiškimą, jo keliamas hipotezes užfiksavo kaip faktus. Taip pat atkreipčiau dėmesį, kad visą šios istorijos laikotarpį šlubuoja adekvatus informacijos pateikimas visuomenei į jai rūpimus klausimus. Galiausiai paskutiniu metu Vaiko teisių apsaugos tarnybai, policijai ir antstolei akivaizdžiai pritrūko susiklausymo ir koordinacijos vykdant teismo sprendimą.
Noriu priminti, kad pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją politikai, įskaitant ministrą, negali daryti įtakos teismams ir kitiems teisiniams procesams bylose, tad ką būtina padaryti visiems politikams – leisti institucijoms dirbti ir pareikalauti, kad jos dirbtų efektyviai ir adekvačiai. Teisinio reguliavimo problemos, kurios buvo išryškėjusios, yra išspręstos dar pernai: patikslintas Civilinio proceso kodeksas nustato priemones neturtinių sprendimų nevykdymo atveju, Sprendimų vykdymo instrukcija nustato, kaip bendradarbiauja Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir antstoliai.
VEIDAS: Kas būtent dabar paskatino teikti įstatymų projektus dėl vaikų seksualinio išnaudojimo? Ar tai susiję su D.Kedžio istorija?
R.Š.: Projektai, patikslinantys ir papildantys Lietuvoje esančias teisines priemones dabar teikiami dėl prieš trejus metus atsiradusios atitinkamos tarptautinės konvencijos ir joje numatytų priemonių prieš naujas vaikų seksualinio išnaudojimo formas ir problemas. Per tuos trejus metus buvo derinamasi ir prie Europos Sąjungoje per tą laiką rengtų teisinių dokumentų, kurie kaip tik dabar yra baigiami.
VEIDAS: Siūlote į teismų darbą įtraukti visuomenės atstovus, kurie dalyvautų sprendžiant svarbias bylas ir patartų teismui, kokį sprendimą priimti. Ar nuo to neatgraso Garliavos įvykiai, kurie parodė, kad nemažai žmonių vertindami rezonansinius įvykius dažnai vadovaujasi daugiau emocijomis nei faktais ir įrodymais?
R.Š.: Atvirkščiai. Esu įsitikinęs, kad kiekvienas žmogus, kai turi galimybę detaliai susipažinti su bylos aplinkybėmis konkrečiai, o ne tik per žiniasklaidos veidrodį, prisidėtų prie to, kad teismo sprendimas būtų teisingesnis ir suprantamesnis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (8)

 1. Avinui iš TM Avinui iš TM rašo:

  Koks beprotis tave įtaisė į šitą šiltą vietą???

 2. as as rašo:

  Atsakymas: Pedofilai itaise ir nekitaip.

 3. senelis senelis rašo:

  toks jaunas, o jau … Tikriausiai buvo sunki vaikystė, jei nežino kas yra tikra mama

 4. simona simona rašo:

  Tai irodinekite ir pabaikite bylas laiku,o ne vilkinkite ju!!!!O tamsta isvyso keliate dideli itaryma del kompetencijos sitame poste.Manau kad daug malku priskaldyste -ziurint i jus,matosi dar nesubrendes berniukas,kuriam nelabai galima patiketi tokiu
  svarbiu pareigu.O girdint jusu pasisakyma apie sita byla….darosi aisku,kad jums niekas neaisku…

 5. mk mk rašo:

  Tokia ministro nuomone leidzia manyti kad jis dangsto pedofilus. Gal ir pats toks, kas zino. Normalus pilietis tokios nuomones paprasciausiai negali tureti.

 6. Stasė Stasė rašo:

  p.Šimašiau,nereikia kvailinti žmonių.Ši byla nevien a.a.Drąsiaus,o jau dabar ir mūsų visų.Kai žūva keturi žmonės keistomis aplinkybėmis,o visi maitinami paistalais,kad užspringo,kad nuskendo baloje,kad Kedys nušovė du žmones,o negali įrodyti.Viską slepia,o paskui stebisi,kad žmonės nusiteikę priešiškaiKodėl slepiamiir klastojami faktai?Nereikia būti dideliu profesionalu,kad Drąsiaus veide pamatytum gilius įpjovimus ir nubrozdinimus,o tau iš ekranų aiškina,kad tai atsirado po mirties,gulint veidu į žemę

 7. hm hm rašo:

  na bl.. ir ministrai musu teisingumo

 8. Sūduvė Sūduvė rašo:

  Sveiku protu nesuvokiama, kad teisėsaugos darbuotojai visiškai praradę žmoniškumą, moralę nesivadovauja teisingumu,vien tik pinigai valdo juos,bet ne dora ar teisingumas.Jei jūsų dukros patektų įtokią situaciją kaip tuomet kalbėtumėte? Labiausia stebina parsidavėliška laikysena vaikų teisės gynėjos ir anstuolės. Ar savo dukras auklėjate kaįp.Laimutė Stankunaite? Žmones nesugebanttys atskirti tiesos nuo melo neturėtę dirbtitt isėsaugoje


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...