2012 Sausio 03

Taupymo lakštų naujovė patraukė investuotojų dėmesį

veidas.lt


Vilnius, sausio 3 d. Vakar baigta platinti pirmoji dviejų metų trukmės Vyriausybės taupymo lakštų emisija sulaukė didžiausio investuotojų susidomėjimo nuo 2009 metų gegužės, kai buvo atnaujintas taupymo lakštų platinimas.

Praėjusių metų gruodžio viduryje Finansų ministerija pasiūlė investuotojams naujovę – dvigubai ilgesnės trukmės taupymo lakštų už 2,9 proc. metines palūkanas. Per tris savaites investuotojai įsigijo šių Vyriausybės vertybinių popierių už 8,9 mln. litų – tai kol kas didžiausia per pastaruosius trejus metus išplatinta taupymo lakštų emisija.

Praėjusių metų gruodžio pabaigoje buvo išplatinta ir iki šiol didžiausia – 3,9 mln. litų – vienų metų trukmės taupymo lakštų trukmės emisija. Iš viso 2011 metais investuotojai įsigijo taupymo lakštų už 26,6 mln. litų arba daugiau nei 2009 ir 2010 metais kartu sudėjus.

Augantis investuotojų susidomėjimas taupymo lakštais rodo ir pasitikėjimą šalies Vyriausybe ir šios investavimo priemonės, kaip indėlių alternatyvos, patrauklumą. Savo ruožtu Finansų ministerija atsižvelgia į investuotojų poreikius ir peržiūri taupymo lakštų sąlygas dėl trukmės, palūkanų dydžio ar kitų kriterijų.

Ateityje bus platinamos ir vienų, ir dvejų metų taupymo lakštų emisijos. Šiandien pradedama platinti antroji dviejų metų trukmės (palūkanų norma lieka 2,9 proc.) taupymo lakštų emisija.

Papildoma informacija

Taupymo lakštai – gyventojams ir kitiems mažmeniniams investuotojams skirti Vyriausybės vertybiniai popieriai. Jų galima įsigyti internetu www.vtl.lt arba Lietuvos pašto skyriuose.

Taupymo lakštų palūkanos sudaromos atsižvelgus į rinkos dėsnius – atitinkamos trukmės Lietuvoje veikiančių bankų indėlių ir aukcione platinamų Vyriausybės vertybinių popierių palūkanų normas.

Jeigu investuotojas pageidauja išpirkti taupymo lakštus anksčiau laiko, jam grąžinama ne tik investuota suma, bet ir sumokama dalis sukauptų palūkanų.

Daugiau informacijos apie taupymo lakštus

http://www.finmin.lt/web/finmin/vyriausybes_vertybiniai_popieriai/tl

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...