2010 Lapkričio 06

Politika

Tarptautinio projekto interneto svetainėje – 18 lietuvių prisiminimai apie gulagą

veidas.lt

18 lietuvių prisiminimai apie gyvenimą priverstinio darbo stovyklose Sovietų Sąjungoje bus patalpinti projekto “Garsiniai Europos gulago archyvai” interneto svetainėje.

Tikimasi, kad projektas padės geriau suvokti skaudžią regiono istorinę patirtį Vakarų šalių gyventojams.

Šio projekto vykdytojai įrašė 180 žmonių pasakojimus apie tremtį ir gyvenimą Sovietų Sąjungos gulage. Prisiminimus pateikė Lenkijos, Lietuvos, Estijos, Latvijos, Ukrainos, Rumunijos, Vengrijos, Vokietijos, Čekijos ir Slovakijos gyventojai.

Projektą “Garsiniai Europos gulago archyvai” vykdo Paryžiuje įsikūręs Kaukazo ir Vidurio Europos visuomeninių tyrimų centras, bendradarbiaudamas su Prancūzijos tarptautiniu radiju. Lietuvoje projekto rengėjams talkino Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro atstovas, Gyvosios atminties programos vadovas Dalius Žygelis.

“Šį projektą vykdo žmonės iš Prancūzijos. Šiek tiek kitoks požiūris iš jų pusės yra svarbus perteikiant mūsų istoriją Vakarų piliečiams. Tačiau esmė vistiek yra ta pati – dalinimasis istorine patirtimi. Apie kai kurių tautų skaudžią istorinę patirtį žino visas pasaulis, nes jos moka tai pristatyti. Mums šis projektas yra labai reikšmingas”, – BNS sakė D.Žygelis.

“Apie mūsų skaudžią istorinę patirtį iki šiol daugiausiai buvo kalbama Lietuvoje, galbūt sovietinėje erdvėje, Rytų Europoje, kuri turėjo panašią istorinę patirtį. Bet kadangi šitas projektas yra visų pirma virtualus, internetinis, jis bus prieinamas bet kuriame pasaulio taške bet kuriam žmogui, kuris turi internetą”, – teigė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro atstovas.

Prisiminimai internete pasirodys kitų metų kovą. Archyve bus sukaupti tiek iš gulagų į tėvynę grįžusių, tiek Rusijoje pasilikusių gyventi žmonių pasakojimai.

Sovietmečio laikotarpiu į lagerius ir tremtį buvo išvežta apie 200 tūkst. lietuvių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. zanavykas zanavykas rašo:

    teko bendrauti su sio projekto zmonemis.
    Su nekantrumu lauksiu pasirodymo internete.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...