2016 Lapkričio 23

Tarptautiniame akordeono festivalyje – džiazo ir tango diena

veidas.lt

Organizatorių nuotr.

Lapkričio 24 dieną į šv. Kotrynos bažnyčią kviečia du burtažodžiai  – džiazas ir tango. Lietuvių ir užsienio atlikėjai klausytojus panardins į improvizacijų, uždegančių ritmų ir aistringų melodijų gelmes. 18 bei 19:30 valandą gros „Anatoly Taran Trio“ ir 4TANGO su Eduardo Gimenezu.

Vakarą pradės energingi atlikėjai iš Baltarusijos „Anatoly Taran Trio“, savo gaiviu ir veržliu džiazo skambesiu nunešiantys tolyn nuo pilkos kasdienybės. Jų  pasirodymas idealiai subalansuotas mėgstantiems užvedančius  cajono ritmus, įmantrius bosinės gitaros rifus ir  virtuoziškas akordeono improvizacijas. Trisdešimtmetis grupės lyderis rūpintojėlio veidu ir iliuzionisto rankomis drauge su nutrūktgalviais scenos partneriais klausytoją vedžioja džiazo, popso ir liaudiškos muzikos labirintais, sulig kiekvienu posūkiu nustebindamas nauju triuku.

Akordeonistas Anatolijus Taranas galingais yriais skinasi kelią į prestižines pasaulio scenas, vieną po kito laimėdamas tarptautinius akordeono konkursus ir nuosekliai kurdamas savo kaip džiazo muzikanto įvaizdį – visi jo išleisti albumai pasižymi improvizacine dvasia. Grupės perkusininkas Hovhannesas Avanesyanas yra etno – fusion projekto „Morfe“ lyderis, kuriame dalyvauja ir A. Taranas. Bosinės gitaros virtuozas A. Jefimovas taip pat muzikuoja daugelyje itin sėkmingų džiazo projektų.

Antras vakaro koncertas bus skirtas nemirtingai A. Piazzollos muzikai ir tango poezijai. Nuo 1999 metų gyvuojantis 4Tango drauge su charizmatišku dainininku Eduardo Gimenezu pasakos ugningojo šokio paslaptis ir aistros gimimo istoriją. Savo kūrybinį kelią pradėję nuo pasirodymų jaukiuose tango prieglobsčiuose – kavinėse ir milongose – muzikantai pamažu persikėlė į koncertų, konkursų ir festivalių scenas bei įrašų studijas. Įvairiais stilistiniais ekskursais ir kūrybinėmis partnerystėmis pasižymintys atlikėjai vis sugrįžta prie tango muzikos, nes šio šokio poezija ir filosofija, A. Piazzollos fenomenas yra tiesiog nenugalimi. Todėl tango šiems žmonėms yra kaip džinsai, kuriuos gali mūvėti nuolat, ir jie niekad neatsibosta, jie yra antroji oda. Koncerte skambės Lietuvoje retai atliekami tango revoliucionieriaus opusai ir dainos siurrealistiniais H. Ferrero bei J.L. Borgeso tekstais. 4TANGO muzikantai – LMTA absolventai: Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Birutė Bagdonienė (altas), Donatas Bagurskas (kontrabosas).

Kviečiame į stilingą, aktualų ir demokratišką renginį – XIX Tarptautinį akordeono festivalį, vyksiantį lapkričio 21-25 dienomis!

Koncertų erdvės :

Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30
Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos Didžioji salė, Gedimino pr.42

Vytauto Kasiulio dailės muziejus, A. Goštauto g. 1
Daugiau informacijos apie festivalį ir koncertus: www.akordeonofestivalis.lt/2016

Festivalio programa: http://www.akordeonofestivalis.lt/2016/programa

Bilietus platina: Bilietų Pasaulis http://www.bilietupasaulis.lt

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...