2017 Liepos 09

Tarptautinėmis Ukrainos avialinijomis – saugūs ir dar neišmėginti skrydžiai

veidas.lt

Planuoti vasaros atostogų skrydžius Azijos, Artimųjų Rytų, Kaukazo, Europos ar Šiaurės Amerikos kryptimis iš Vilniaus per Kijevą šiuo metu itin verta ne tik dėl patrauklių skrydžių kainų, bet ir dėl patogių persėdimų. „Keleiviams, keliaujantiems Ukrainos avialinijomis, netenka ilgai lūkuriuoti Kijevo oro uoste. Vien iš Vilniaus šia kryptimi skrendame tris kartus per dieną“, – teigia Ukrainos avialinijų (UIA) atstovė Lietuvoje Vilma Rudžionytė (nuotr.).

Saulė VALENTINAITĖ

– 25-erių metų gyvavimo sukaktį mininti Ukrainos avialinijų kompanija savo klientams dovanoja daug nuolaidų skrydžiams. Kada artimiausiu metu keliautojai vėl galės dairytis pigesnių bilietų?

– Nuo birželio 27 d. iki liepos 6 d. pasiūlysime 25–30 proc. pigesnių skrydžių bilietų į Ukrainą iš Palangos, iš Vilniaus ir Kauno į Vokietiją (Miuncheną, Diuseldorfą, Berlyną) ir Ukrainos oro uostus (Lvovą, Odesą, Kijevą, Zaparožę, Charkovą). Atostogų proga suteiksime galimybę skraidyti pigiau – pasinaudoti šia proga kviesime iki rugpjūčio 30 d. Tačiau jau ir šiandien iš Palangos į Kijevą galima nuskristi už 98 eurus, į Lvovą iš Vilniaus – už 78 eurus, Odesa pasiekiama jau nuo 100 eurų, o Kazachstanas pirmyn ir atgal iš Palangos kainuotų 300 eurų. Taigi patrauklių pasiūlymų turime.

– Ar patraukli Lietuva keliautojams iš Artimųjų Rytų?

– Jaučiame nemenką Artimųjų Rytų (Kazachstano) susidomėjimą Palanga, ji įdimi ir keliautojams iš Ukrainos. Šiemet net tris kartus per savaitę lėktuvai kyla ir leidžiasi maršrutu Kijevas–Palanga. Tikimės didelio turistų srauto iš tų šalių. Mūsų oro linijos jungia Ukrainą su Europos, NVS ir Azijos šalių sostinėmis bei didžiausiais miestais. Dėl daugybės susitarimų su kitais vežėjais UIA skraido į daugiau nei 3 tūkst. vietų visame pasaulyje.

– Vasaros sezono laikotarpiu tikriausiai jaučiate, kad pagausėja mažųjų keliautojų?

– UIA teikia palydos paslaugą vaikams iki 16 metų. Daugelyje aviakompanijų vaikai iki 12 metų be palydos negali skristi, bet mes apsidraudžiame, nes skraidiname juos ne Šengeno erdve. Užsakius šią paslaugą įkainis kinta atsižvelgiant į skrydžio maršrutą (iš Vilniaus į Ukrainą mokestis būtų 60 eurų). Oro uoste vaiką pasiima aptarnaujantis personalas, lėktuve jį perima stiuardesė. Skrydžio metu keliautojas prižiūrimas, nemokamai maitinamas, o kitame oro uoste stiuardesė jį patiki aptarnaujančiam personalui arba perveda į kitą lėktuvą. Ir taip, kol atiduoda tėvams į rankas.

– Planuojant atostogas gana opus tampa naminių gyvūnų klausimas. Ar jūsų avialinijomis galima juos skraidinti?

– Lėktuvo salone specialiuose narvuose skraidinami tik maži, iki 8 kg sveriantys gyvūnai, o didesni, sveriantys iki 32 kg, keliauja bagažo skyriuje.

– Viena iš jūsų siūlomų naujovių, kad keliaujantieji Ukrainos avialinijomis turi galimybę užsisakyti maisto iš anksto. Koks šios paslaugos privalumas?

– Palyginti su kitomis aviakompanijomis, UIA siūlo aptarnavimą už labai patrauklią kainą. Kadangi maisto nusipirkti lėktuve ne visuomet pakanka, užsisakę iš anksto (pageidautina – trys dienos iki skrydžio) būsite garantuoti, kad jo sulauksite. Šiuo metu galima rinktis iš įprasto, vegetarinio, košerinio ir vaikiško meniu. Tiesa, nepamirškite, kad ilguosiuose skrydžiuose maitinimas įskaičiuotas.

– Minėjote, kad Ukrainos aviakompanijos lėktuvai gaminami Sietle. Koks vidutinis jų amžius?

– Lėktuvų amžius kiekvienais metais vis labiau jaunėja, bet tebeturime ir keletą senesnių. Visiškai naujo sulaukėme prieš mėnesį iš Sietlo, o vidutinis turimų lėktuvų amžius būtų apie 12 metų. Planuojama, kad 2018 m. mūsų parką turėtų papildyti didysis „Boeing 777“, jis mūsų skrydžių žemėlapį praplės iki Kanados ir dar toliau. Saugumas – svarbiausias mūsų prioritetas. UIA turi IATA operacijų saugumo audito (IOSA) sertifikatą ir yra įrašytos į IOSA registrą.

– Ko gali tikėtis lojalūs jūsų avialinijų klientai?

– Kiekvienam keliaujančiajam su mumis siūloma taptt „Panorama Club“, mūsų lojalumo programos, nariu. Tada kiekvienos kelionės metu galėsite kaupti mylias. Jos sumuojasi, todėl vėliau galėsite panaudoti jas nuolaidoms, nemokamiems skrydžiams ar kelionės klasės keitimui.

– Kaip situaciją pakeitė automatinė besiruošiančiųjų keliauti registracija?

– Praėjusiais metais įdiegus ją keleiviai skrydžiams registruojami automatiškai: tereikia išsispausdinti kuponus arba telefone parodyti, kad esi užsiregistravęs. Taigi žmonės nebegaišta laiko registracijai ir laimi daugiau laiko bei patogumo.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Ugnius Ugnius rašo:

  Dabar kaip tik dar į Ukrainą įvairūs kelionių pasiūlymai
  kelionių pasiūlymai vis pasirodo, įdomu kaip čia išeis į pačią Ukrainą įskrist. Ypač į Kijevą, įdomų kaip čia išlaviruos.

 2. Marius Marius rašo:

  Kelionė į Ukrainą buvo didelė gyvenimo patirtis. Vos tik kirtome Lenkijos- Ukrainois sieną, iškart pasijutau grįžęs 15 metų atgal. Pasirodo net Ukrainos grivinų galima Lietuvoje nusipirkt. Radau valiutos keityklą valiuta24.lt jei važiuojat ten porai dienų, tai pilnai užtenka išsikeist 100 eur ir ten pasijausit kaip caras.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...