2012 Kovo 06

Tarptautinė prevencinė švietėjiška kampanija „Raudona suknelė – 2012“

veidas.lt

“Raudona suknelė“ yra tęstinė tarptautinė švietėjiška informavimo kampanija, skirta moterų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, kovai su šių ligų rizikos veiksniais ir sveikos gyvensenos principų propagavimui.

 

Tarptautinės kampanijos simbolis visame pasaulyje yra raudona suknelė – tai universalus moterų sveikatos, gyvybės ir dinamiškumo simbolis, o šiuo atveju tai ir raudonas pavojaus signalas.

 

Lietuvos širdies asociacija (LŠA), bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Pasauline širdies federacija (WHF – World Heart Federation) ir Europos širdies tinklu (EHN – European Heart Network), jau antrus metus Lietuvoje sėkmingai įgyvendina „Raudonos suknelės“ („Go red for women“ – angl.) kampaniją, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į širdies ir kraujagyslių ligas, kaip patį didžiausią moterų žudiką.

 

Pasirinktas gražiausias metų laikas – pavasaris, gamtos pabudimo ir gyvybės suklestėjimo tarpsnis tarp moters dienos kovo 8-ąją ir Motinos dienos gegužės mėnesį.

 

“Mūsų asociacija šį pavasarį ir vėl kalba apie raudonas sukneles. Ir tai daro ne dėl to, kad moterys pasiilgę dėmesio. „Raudona suknelė“ – tai kampanija, kuria LŠA, bendradarbiaudama su Pasauline širdies federacija ir Europos širdies tinklu, siekia atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į pagrindinę mirties priežastį – širdies ir kraujagyslių ligas”, – teigia Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė.

 

Pasak profesorės, šios švietėjiškos kampanijos metu Lietuvos širdies asociacija kartu su Pasauline širdies federacija siekia pagerinti moterų žinias apie širdies ir kraujagyslių ligas ir jų prevenciją Lietuvoje bei užkirsti kelią šių ligų atsiradimui.

 

“Šiais metais atkreipiame dėmesį ne tik į moterį, kaip šeimos centrą ir gerų gyvensenos pokyčių įkvėpėją bei puoselėtoją, bet ir į vaikus, nes daugumą įpročių jie įgyja stebėdami tėvų gyvenseną, o vėliau neigiamą patirtį pakeisti labai sunku”, – pastebi LŠA prezidentė Žaneta Petrulionienė.

 

Lietuvoje kiekvienais metais koronarinė širdies liga ir insultas nusineša per 13000 moterų gyvybių. Taip pat moterų mirčių skaičius nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra  apie 3,5  karto didesnis nei nuo vėžio. Tačiau širdies ligų ir insulto galima išvengti. Pirmasis žingsnis, siekiant sumažinti riziką – tai daugiau sužinoti apie šią grėsmę sveikatai. Moterims žymiai dažniau nei vyrams širdies bei kraujagyslių ligos nediagnozuojamos ir negydomos arba tai įvyksta pavėluotai. Moterų supažindinimas su miokardo infarkto ir insulto dažniausiomis priežastimis, rizikos veiksniais ir simptomais yra pirmas žingsnis kovojant su šiomis ligomis. Tai gali išgelbėti daugelio moterų gyvybę. Kiekviena moteris, kiekvieno iš mūsų mama, močiutė, sesuo ar draugė gali išvengti ligų ir gyventi ilgai.

 

Šiais metais “Raudonos suknelės” kampanija Lietuvoje bus dar aktyvesnė ir efektyvesnė, ji truks net tris mėnesius.

Kovo mėnesį Lietuvos didžiuosiuose miestuose esančiuose knygynuose “Vaga” vyks švietėjiškos paskaitos širdies ligų tema, naujausių knygų apie sveiką gyvenseną apžvalgos bei meno terapijos užsiėmimai.

 

Balandžio mėnesį prekybos centre “Panorama” vyks “Zumba latino fitness” maratonas. Šio rengino tikslas parodyti moterims, kad sportas gali būti itin nuotaikingas užsiėmimas, suteikiantis daug teigiamų emocijų, kurios leis pasijusti išskirtinai patrauklia, jausminga ir temperamentinga. Zumba – nauja fitneso rūšis, jungianti aerobiką su šokiu.

Gegužės mėnesį švietėjišką kampaniją vainikuos didysis viešas labdaros renginys “Raudona suknelė”, vyksiantis Vilniaus rotušėje. Jo metu apie širdies ligų problematiką kalbės žinomos ir autoritetingos moterys, vyks muzikos ir mados pasirodymai.

 

 

Daugiau informacijos apie renginius, kampaniją, bei kaip išvengti širdies ir kraujagyslių ligų rasite specialiai sukurtoje svetainėje www.raudonasuknele.lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...