2010 Rugsėjo 08

Vilius Navickas

Tarp sostinės konservatorių – nepasitenkinimas mero politika

veidas.lt

Dalis Vilniaus miesto konservatorių siūlo surengti neeilinę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Vilniaus konferenciją ir apsvarstyti mero Viliaus Navicko vykdomą politiką.

“Manyčiau, kad dėl tokios svarbos klausimo gali būti sušaukta neeilinė sueigos konferencija”, – BNS sakė TS-LKD Senamiesčio skyriaus pirmininkas Arūnas Totoraitis.

Anot jo, jau senokai V.Navicko veiksmai kelia abejonių daliai sostinės konservatorių, bet garsiau mero atsakomybės klausimas imtas kelti, kai esą vienas po kito komandą buvo priversti palikti partijai priklausantys mero patarėjai. Paskutiniu lašu tapo siekis iš pareigų atleisti savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą.

A.Totoraičio teigimu, pareigų netenka asmenys, nesutinkantys balsuoti už abejotino skaidrumo sprendimus.

Rugpjūčio pabaigoje “Lietuvos žinios” pranešė, kad dėl nesutarimų sprendžiant Vilniaus šilumos tinklų nuomos klausimą iš mero patarėjo pareigų pasitraukė Gediminas Švilpa.

Anot “Lietuvos žinių”, prieš balsavimą G.Švilpa V.Navicko esą buvo įspėtas, kad jeigu nepalaikys sutarties su Prancūzijos bendrovės “Dalkia” antrine įmone “Vilniaus energija” pratęsimo, turės apleisti mero patarėjo kėdę. Patarėjas, balsavęs prieš leidimą sostinės merui pasirašyti sutarties pratęsimo dokumentus, parašė prašymą atleisti jį iš pareigų.

Praėjusią savaitę iš V.Navicko komandos pasitraukė patarėjas investicijų klausimas Darius Indriūnas. Jis trečiadienį BNS neigė, kad išėjo dėl nesutarimų su meru.

“Susiradau kitą darbą”, – atsistatydinimo priežastis tepaaiškino jis.

“Turi būti keliamas klausimas – atsiriboti nuo tų neskaidrių veiksmų. Negana to, kad buvo priimti sprendimai, prieštaraujantys prezidiumui (TS-LKD) prezidiumas buvo rekomendavęs sostinės konservatoriams nepritarti nuomos sutarties pratęsimui be konkurso – BNS), dabar seka toliau veiksmai, kad atleidžiami konservatoriai, kurie negali apsikęsti su vykdoma politika”, – tvirtino A.Totoraitis.

Jis pats šių metų sausį paliko tarybos sekretoriaus pareigas.

TS-LKD sueigos pirmininkas Mantas Adomėnas neatmetė galimybės, kad klausimas dėl mero V.Navicko vykdomos politikos įvertinimo bus svarstomas sueigos susirinkime.

“Iš tiesų mero vykdoma politika kelia susirūpinimą dėl atitikimo partijos vertybėms ir atitikimo partijos sprendimams. Šis klausimas gali būti svarstomas sueigoje”, – BNS sakė M.Adomėnas.

Konservatoriai sostinės savivaldybėje turi 10 narių iš 51. Jie kartu su socialdemokratais, liberalcentristais ir Nepriklausoma frakcija sudaro valdančiąją koaliciją.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...