2011 Vasario 04

Rusija

Tandemas suskilo dėl sprogimo Domodedove

veidas.lt

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ketvirtadienį atmetė jėgos struktūrų ir premjero Vladimiro Putino, paskelbusių, kad išaiškinta byla dėl 36 žmonių nužudymo per sprogimą Domodedove, optimizmą.

Teisėsaugos institucijos pareiškė, kad atsakomybė už sprogimą didžiausiame šalies oro uoste tenka mirtininkui, kilusiam iš Šiaurės Kaukazo.

Opozicija pavadino dar vieną smurto aktą Maskvoje specialiųjų tarnybų ir jomis pasitikinčių V.Putino ir D.Medvedevo nekompetentingumo įrodymu. Premjeras, savo ruožtu, pagyrė specialiąsias tarnybas už “rezultatyvų darbą”.

“Galima manyti, kad byla iš esmės išaiškinta”, – nuramino piliečius trečiadienio vakarą V.Putinas, apsilankęs televizijos Pirmojo kanalo federalinės valdžios ruporo – redakcijoje.

Tačiau jo bendražygis duumvirate buvo skeptiškas.

“Šis nusikaltimas kol kas neišaiškintas, – pažymėjo prezidentas kitą dieną, kalbėdamasis su Federalinės saugumo tarnybos direktoriumi Aleksandru Bortnikovu.

A.Bortnikovas, kuris, kaip ir VRM vadovas, pasiliko savo poste po tragedijos Domodedove, sprogimų Maskvos metropolitene ir kitų panašių įvykių, patikino, kad specialiosios tarnybos turi informacijos ne tik apie teroro akto vykdytoją, bet ir apie organizatorius.

D.Medvedevas, iki to papriekaištavęs Domodedovo vadovams už aplaidumą, pavadino specialiųjų tarnybų išvadas tik labai pirminėmis.

“Darbą reikia tęsti. Padugnių reikia ieškoti, kad žemė degtų po jų kojomis… Bet reikia dirbti, o ne užsiiminėti viešaisiais ryšiais”, -sakė jis.

V.Putinas, kaip visada, atsakė į sprogimą pažadu dar labiau sustiprinti saugumą. Opozicija ir kai kurie politologai mano, kad tai nepadės, kol Rusijoje klesti korupcija teisėsaugos institucijose ir teismuose ir valdžia nekontroliuojama.

“Atitinkama veikla Amerikoje grindžiama aukščiausios šalies vadovybės politine ir profesine atsakomybe už savo piliečių saugumą, už pareigūnų parinkimą į pareigas”, – palygino dvi sistemas politologas Nikolajus Zlobinas.

“Nieko to Rusijoje nėra, ir jokiais metalų ieškikliais šių veiksnių pakeisti negalima”.

Praėjus savaitei po sprogimo oro uoste D.Medvedevas pavedė VAI vadovui daugiau rūpintis Rusijos transporto saugumu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...